Przemysław Mysiała walczy o pas Cage Fighters Championship

Kiedy jest twoja następna walka i kto będzie twoim przeciwnikiem?

Moja następna walka odbędzie się 17 października 2009 z holenderskim zawodnikiem Rodney’em „Faverusem” Glunderem na gali Cage Fighters Championship w Wielkiej Brytanii.

Co możesz powiedzieć o swoim przeciwniku?
Rodney Glunder to doświadczony zawodnik posiadający na swym koncie około 45 walk a jego rekord w profesjonalnym mma to 18-15-1. Jest to zawodnik wywodzący się chyba z K1 o dobrej stójce i silnej prawej ręce. Walczył z czołówka mma i K1 jak np: braćmi Overeem, Melvinem Manhoefem i innymi. Warto powiedzieć, że znokautował Manhoefa a Valentijn Overeem uległ mu przez submission.

Jak przebiegają twoje przygotowania do walki i co możesz powiedzieć o swoim nowym gymie?
Zacząłem od sierpnia trenować w klubie London Shootfighters i moje przygotowania ruszyły z kopyta. Widzę teraz jak dużo czasu zmarnowałem i jakie braki mam w mma ale nie oglądam się za siebie i nie mam kompleksów. Potrzebuje się trochę przestawić z mojego stylu walki czyli bjj i popracować więcej nad innymi elementami mma.

Czy zrezygnowałeś na stałe z Ze Marcello jujitsu?
Nie! Bjj jest bardzo ważne i dalej zamierzam trenować u Ze Marcello raz w tygodniu ale na razie muszę popracować nad brakami jakie u siebie zauważyłem. A przede wszystkim sparingami z czołówką mma.

Jak porównałbyś poziom treningów w LSF z twoim poprzednim klubem?
Nie ma co porównywać. Wcześniej nawet nie miałem porządnych sparingów oraz sparingpartnerów, trenowałem głównie jiu jitsu u Ze , mma u Davida Lee a resztę sam albo w szkółce , którą prowadzę w Southend on sea. W London Shootfighters mam odpowiednie warunki jak klatka, maty, ring, odpowiednich trenerów pracujących już nad programem moich treningów oraz dobrych sparingpartnerów. Treningi są aż do wyczerpania sił. Aby nadgonić straty zostaję nieraz po 4 godziny na sali i np. robię shootboxing a później zostaje na mma lub robię tajski boks z Andrzejem Zającem i zostaję na sparingi w oktagonie.

Na pewno jesteś zadowolony ze swoich sparingpartnerów, sparujesz z takimi zawodnikami jak James „ The Colossus” Thompson , Marius Zaromskis czy Mustafa Al. Turk. Co możesz powiedzieć o ich poziomie wytrenowania i jak byś porównał do nich swoje umiejętności?

Z Mariusem jeszcze nie trenowałem, chyba ma przerwę po zdobyciu pasa w Dream ale mam porównanie np. Al Turka z Colossusem. Mustafa jest bardziej techniczny ale po sparingach z nim byłem zadowolony i bez kompleksów. Zawodnik ten jednak wraca do formy po niefortunnej porażce z Crocopem. James Thompson natomiast to góra mięśni i brutalna siła. Wynika to z jego dużej wagi ponad 120kg, więc jest ciężko jeśli ma cię w pozycji bocznej ale jest ok .Jakoś daję radę.

Twoja walka 17 października to nie tylko walka o pas tej federacji ale w pewnym też stopniu jest to gest charytatywny. Udało ci się bowiem zorganizować ograniczoną ilość biletów, których sprzedaż w określonych punktach Anglii wspomoże rehabilitację Krystianka, który urodził się z niepełnosprawnością narządów ruchu. Czy możesz powiedzieć gdzie można dostać te bilety oraz zaprosić fanów na walkę?

Pomysł wyszedł od mojego kolegi Andrzeja Ostapko, który trenuje ze mną i prowadzi portal www.polishcommunity.net.pl. Dzięki portalowi nawiazuje on wiele ciekawych kontaktów oraz stara się pomagać polskiej społeczności w Berkshire organizując różne projekty czy umieszczając informacje na portalu. Dowiedział się o Krystianku przez swojego kolegę Mariusza Rapę i pomysł pomocy krążył już od kilku miesięcy lecz nie wiedziałem jeszcze kiedy będę walczył i z kim. Teraz wszystko jasne i możemy działać.
Serdecznie zapraszam kibiców sportu na moją walkę, która odbędzie się 17 października w Romford ,RM5 2 BH Anglia.

Bilety na galę, które zasilą konto Krystianka można kupić w następujących miejscach:

-VITAMIN SHOP SLOUGH – QUEENSMERE SHOPPING, SL1 3BU (wewnątrz polskich delikatesow)
-VITAMIN SHOP LONDON – 51 TOPSFIELD PARADE, N8 8PT
-VITAMIN SHOP LONDON – 261 THE VALE, W3 7QA ACTON
-VITAMIN SHOP LONDON – 197 UXBRIDGE ROAD, W13 9AA EALING
-VITAMIN SHOP LONDON – PLAZA N22, 4-6 HOGH ROAD, N22 6BX
-VITAMIN SHOP WATFORD – 177 ST. ALBANS ROAD, WD24 5BD
-VITAMIN SHOP BIRMINGHAM – 1093 WARWICK ROAD, B27 6QT
-VITAMIN SHOP BIRMINGHAM – 6 WATERLOO ROAD, B66 4JW ACOCKS GREEN
-POLSKI PUB I RESTAURACJA „GOSPODA”- 2 BEDFORD ROAD, RG1 7HS READING
-POLSKIE BIURO RACHUNKOWE „PRO 100 LTD”- LISMORE HOUSE, 28B WILTON ROAD RG30 2SS READING

W niedzielę 18 października (niezależnie od wyniku) zapraszam wszystkich, którzy wsparli charytatywną akcję dla Krystianka oraz dopingowali mnie na walce do Gospody w Reading. Mam nadzieję,że będę mógł poznać kilku nowych miłośników mieszanych sztuk walki.

 polishcommunity.net.pl

Oficjalny plakat CFC

Sparingi w London shootfighters

 Przemek Mysiala i Andrzej Ostapko po treningu

Trening przy siatce. Trener Alexis prezentuje jak wykonać „takedown” 

Krystianek, dla którego sprzedaż biletów w powyższych miejscach wspomoże rehabilitację

One thought on “Przemysław Mysiała walczy o pas Cage Fighters Championship

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *