Przegląd walk kobiet na nadchodzących galach UFC

MMA: The Ultimate Fighter- Premiere Party

Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie w kontekście walk kobiet w UFC.

pacheco randamie

Po 16 miesiącach nieobecności w klatce, Germaine „The Iron Lady” de Randamie (4-3) powróci do octagonu 14 marca podczas gali UFC 185: „Pettis vs dos Anjos”. De Randamie zmierzy się z pierwszą mistrzynią wagi koguciej Jungle Fight Larissą Moreira Pacheco (10-1). De Randamie walczyła ostatnio w listopadzie 2013 i przegrała z Amandą Nunes. Pacheco w ostatniej walce na UFC Fight Night 51 doznała pierwszej zawodowej porażki z rąk Jéssiki Andrade.

nunes baszler

Amanda „Lioness” Nunes (9-4) podczas gali UFC Fight Night 62 zmierzy się z Shayną „The Queen of Spades” Baszler (15-9). Gala odbędzie się 21 marca. Nunes zaczęła karierę w UFC od dwóch zwycięstw przez TKO, jadnak na UFC 178 musiała uznać wyższość „Alpha” Cat Zingano. Baszler, uczestniczka TUF 18 w debiucie w UFC przegrała z Bethe „Pitbull” Correia na UFC 177.

pena dudieva

Zwyciężczyni TUF 18 Julianna „The Venezuelan Vixen” Peña (5-2) po długim oczekiwaniu wróci do octagonu 4 kwietnia. Na gali UFC Fight Night 63: „Mendes vs Lamas” zawalczy z Milaną Dudieva (11-3). Peña ponad rok rehabilitowała kolano po poważnej kontuzji, której doznała na treningu. Dudieva wygrała swój sierpniowy debiut w UFC pokonując Elizabeth Phillips.

carmouche murphy

Na tej samej gali UFC Fight Night 63: „Mendes vs Lamas” zobaczymy jeszcze jeden pojedynek kobiet w wadze koguciej. Liz „Girl-Rilla” Carmouche (9-5) zmierzy się z pierwszą mistrzynią wagi 135 funtów Invicta FC, Lauren Murphy (8-1). Carmouche ostatni raz walczyła 19 kwietnia 2014, kiedy przegrała z Mieshą „Cupcake” Tate na UFC on FOX 11. Murphy pierwszą swoją walkę dla UFC przegrała z Sarą McMann.

rakoczy letorneau

Finalistka TUF 18 Jessica „The Ragin” Rakoczy (1-4) zawalczy na gali UFC 186: „Dillashaw vs Barao 2”, która odbędzie się 25 kwietnia. Rakoczy zbije wagę do 115 funtów i zmierzy się z Valérie „Trouble” Létourneau (6-3), która debiutuje w wadze słomkowej. Rakoczy zaskoczyła środowisko MMA wchodząc do finału TUF 18, kgdzie przegrała z Julianną Peña. Létourneau wygrała swój debiut w UFC na gali UFC 174.

rawlings ham

Była mistrzyni Deep Jewels Seo Hee Ham (15-6) ma nadzieję na pierwsze zwycięstwo w UFC, kiedy na gali UFC Fight Night 65: „Miocic vs Hunt” zmierzy się z australijską gwiazdą „Rowdy” Bec Rawlings (5-4). Gala odbędzie się 10 maja. Obie zawodniczki zadebiutowały w UFC na gali TUF 20 Finale i obie swoje walki przegrały. Ham musiała uznać wyższość Joanne Calderwood, natomiast Rawlings została wypunktowana przez Heather Jo Clark.

chambers curran

Na tej samej gali UFC Fight Night 65: „Miocic vs Hunt” odbędzie się jeszcze jeden kobiecy pojedynek w wadze słomkowej. Kailin Curran (3-1) zawalczy z Alex „Astro Girl” Chambers (4-2). Także te zawodniczki swoje debiuty w UFC przegrały. Curran na gali UFC Fight Night – Edgar vs. Swanson została pokonana w trzeciej rundzie przez TKO przez Paige VanZant, natomiast Chambers na TUF 20 Finale odklepała dźwignię na ramię w pierwszej rundzie walki z Aisling Daly.

torres hill

Na UFC 188 zobaczymy kolejny ciekawy pojedynek zawodniczek wagi słomkowej. Tecia Torres (5-0) zmierzy się z Angelą Hill (2-0). Obie panie były uczestniczkami TUF 20, a w swoim debiucie w UFC na TUF 20 Finale wygrały swoje walki. Torres pokonała Angelę Magana, a Hill okazała się lepsza od Emily Kagan. Gala odbędzie się 13 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.