Próbka „B” Jona Jonesa dała wynik pozytywny, co oznacza, że Jones może zostać zawieszony na cztery lata

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Testy antydopingowe Jona Jonesa przeprowadzone na próbce „B” dały wynik pozytywny, co jest bardzo złą informacją dla Jonesa oraz jego fanów.

Próbka „B” pobrana od Jonesa 28 lipca w związku z galą UFC 214 wróciła z badań zakończonych we wtorek z wynikiem pozytywnym na obecność Turinabolu, steroidu jaki został wykryty w próbce „A” Jonesa. MMAFighting.com potwierdziło te informacje w rozmowie z wiceprezydentem UFC Jeffem Novitzkym.

ESPN było pierwsze, które zgłosiło informację. To, że próbka „B”, miałaby dać inny wynik do próbki „A” byłoby dosyć rzadkim przypadkiem.

— Próbka „B” Pana Jonesa potwierdziła to, co wykazała próbka „A” — powiedział rzecznik USADA w oświadczeniu. Co ważne, jak poprzednio stwierdzono, należy się powstrzymać od wyciągania daleko posuniętych wniosków z tej kwestii.

Z pozytywną próbką „B” potwierdzającą oblany test, Jones będzie musiał stawić się na proces prowadzony przez USADA, partnera antydopingowego UFC. Nie wiadomo jednak, ile to potrwa. Rozprawa z ogłoszeniem wyroku przed komisją CSAC, która również ma jurysdykcję w tej sprawie, jest obecnie ogłoszona na 17 października w Los Angeles, ale ta data może się zmienić.

Bardzo prawdopodobne, że Jones spotyka się z czteroletnim zawieszeniem przez USADA, ponieważ jest to już kolejna taka wpadka Jonesa. W zeszłym roku również oblał testy na obecność zakazanych substancji Klomifenu i Letrozolu i został wówczas ukarany rocznym zawieszeniem.

2 thoughts on “Próbka „B” Jona Jonesa dała wynik pozytywny, co oznacza, że Jones może zostać zawieszony na cztery lata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *