Prezydent M-1 Global o przyszłości Fedora Emelianenko

W świeżym wywiadzie dla M-1 Global.com pojawiło się kilka odpowiedzi na spekulacje dotyczące przyszłości Fedora Emelianenko. Mówi się, że posiadacz pasa WAMMA w wadze ciężkiej, Fedor mógłby w czerwcu stanąć twarzą w twarz z Dana White’m, aby porozmawiać o możliwej walce.

Potok informacji stworzył sporo niepewności dotyczących statusu Fedora, oraz to gdzie fani będą mogli obejrzeć jego kolejną walkę. M-1 Global miało niedawno okazję przeprowadzić wywiad z prezydentem organizacji Vadimem Finkelchtein’em w sprawie oficjalnego potwierdzenia tych informacji. Podczas tego wywiadu Finkelchtein przedyskutował otwarcie sezonu 2009 M-1 Challenge.

M-1 Global.com: Fedor udzielał wywiadu dla DreamFighters.com gdzie powiedział, że będzie chciał spotkać się z Dana White w czerwcu. Czy to prawda?

Vadim Finkelchtein: Nie, Fedor ma nadzieje, że on albo jego menadżerowie będą mieli szansę porozmawiac z Daną w czerwcu. Fedor zawsze jest gotowy, aby się spotkać z prezydentem UFC.

M-1 Global.com: Kevin Iole z Yahoo! Sports powiedział w radiowym show, że możliwa byłaby walka Fedora z Randym Couture Podczas UFC 100 w lipcu. Czy jest jakaś szansa na to, że ten mecz się odbędzie w tym czasie?

Vadim Finkelchtein: To zależy od UFC. Walka jest możliwa, jeśli UFC będzie chętne skontaktować się z nami w tej sprawie. Nie sądzę jednak, że walka mogłaby odbyć się tak szybko w lipcu, ponieważ Affliction i M-1 Global mają plan zorganizowania 3 imprez tego miesiąca.

M-1 Global.com: Z raportu Josh’a Gross’a z SI.com wynika, że bliska sfinalizowania byłaby walka Fedora z Josh’em Barnett’em tego lata. Czy Fedor zaakceptował i podpisał już papiery na tą walką?

Vadim Finkelchtein: Kontrakt jeszcze nie jest podpisany, ale walka prawdopodobnie będzie najważniejsza w trzeciej imprezie Affliction i M-1 tego roku.

M-1 Global.com: M-1 Challenge planuje w tym roku otworzyć sezon w Tacoma, Washington. Gdzie odbędzie się wasza największa gala?

Vadim Finkelchtein: To będzie jedna z lepszych. Lubię teamy Amerykańskie i Południowo Koreańskie. Team z Południowej Korei zwyciężał przez ostatnie dwa lata. To wygląda tak jakby pilnie odrobili pracę domową. Naszą następną galą będzie impreza, którą zorganizujemy 28 marca w Bułgarii. To będzie jeszcze bardziej ekscytująca impreza od tej pierwszej prezentowanej przez Affliction w tym kraju. MMA jest dość popularne w Bułgarii i oni starają się zorganizować to jak najlepiej.

M-1 Global.com: Oczywiście jesteś bardzo blisko z najlepszym teamem, czy było to dla Ciebie trudne widząc jak przegrywa z zespołem Południowej Korei?

Vadim Finkelchtein: Sport to sport. Szczerze to nie było przyjemnością widząc jak oni przegrywają. Myślę, że byli za bardzo zrelaksowani po wygranej w M-1 Challenge Championship. Ponadto mieli wynik 4-1 zwyciestw nad Południową Koreą w zeszłym roku. Teraz przewidują taki sam scenariusz.

M-1 Global.com: Czy będą jakieś zmiany w teamie, jeśli przegra?

Vadim Finkelchtein: Nasz team ma duże szanse na to, aby być silnym bez zmian w zawodnikach. Mieli kilka przegranych starć. Przegrali w ostatnim sezonie z zespołem Francji 2-3. To będzie dla nich lekcja, aby popracować nad błędami.

M-1 Global.com: Czy jesteś zaskoczony tym ile razy Południowa Korea udowodniła swoją wyższość i czy myślisz, że kwalifikują się do tytułu w 2009 roku?

Vadim Finkelchtein: Wszystkie zespoły są silne. Zespół z Południowej Korei zmienił się niesamowicie. Tego roku każdy team jest dobrze przygotowany zaznaczając, że każdy chce wygrać.

M-1 Global.com: Co sądzisz o zespole z Ameryki zachodniej, który pokonał team z Brazylii?

Vadim Finkelchtein: Nie byłem zaskoczony zbyt mocno ponieważ Amerykanie są bardzo mocni w MMA. Brazylia nie jest słaba ale tamtej nocy USA było górą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *