Premiera filmu „BACKFIST” z Piotrem Sokołem w roli głównej

19 czerwca podczas 37 Festiwalu debiutów filmowych w Koszalinie odbędzie się premiera krótkometrażowego filmu fabularnego pt. „BACKFIST” reżyserii Tadeusza Chudego, w roli głównej Piotr Sokół – zawodowy kickboxer – zawodnik DSF KICKBOXING CHALLENGE. Występuję również trener i założyciel klubu RING KRAKÓW- Wojciech Adamski.

Film opowiada krótką historię o współczesnych problemach z jakimi zmagają się młodzi ludzie. Dynamiczne kino pełne efektownych scen sportowych oraz walki o uczucie i stabilizację. W filmie są realne sceny walki z prawdziwych gal zawodowych i dynamika akcji nie pozwala się nudzić.

Backfist to obrotowe uderzenie zadawane wierzchem dłoni. Nie jest ono zbyt często stosowane, gdyż atakujący przez moment odwraca się plecami do przeciwnika, narażając się na bolesną kontrę. Jest to atak ryzykowny, ale jeśli się uda – efektowny i bardzo mocny. Taki „szczęśliwy traf”. Może zmienić przebieg całej walki. Jest w nim tyle samo brawury, co poświęcenia. Tyle samo determinacji, co desperacji.

Zapraszamy do polubienia strony filmu BACKFIST na Facebook’u oraz oglądnięcia trailera.

https://www.facebook.com/Backfist-592101987809490/

Backfist from Tadeusz Chudy on Vimeo.

PIOTR SOKÓŁ – główny bohater filmu

Zawodowy kickboxer (rekord 12-6), zawodnik najmocniejszej polskiej organizacji profesjonalnego kickboxingu DSF KICKBOXING Challenge. Dwukrotny zdobywca pucharu Polski K-1, multimedalista mistrzostw Polski, finalista turnieju WGP-WKF, zwycięzca turnieju DSF ELIMINATOR, licencjonowany instruktor kickboxingu oraz posiadacz czarnego pasa (1DAN). Łącznie stoczył około 150 walk, w rożnych formułach kickboxingu – zdecydowana większość z nich była wygrana.

TADEUSZ CHUDY – reżyser filmu

Pochodzi z Krakowa. Reżyser, operator, fotograf, który od kilkunastu lat rekreacyjnie pasjonuje się sportami walki. Studiował filozofię oraz realizację filmową, telewizyjną i fotografię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; jest absolwentem filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autor projektu filmowo-fotograficznego pt.: Kinky. Jego film dokumentalny o tym samym tytule miał premierę podczas 36.Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, otrzymał wyróżnienie w konkursie filmu dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym ZOOM–ZBLIŻENIA w Jeleniej Górze w 2018r. Zdjęcia pochodzące z cyklu Kinky zostały zaprezentowane na autorskiej wystawie w galerii Miejsce przy Miejscu 14 we Wrocławiu. Backfist to jego krótkometrażowy debiut fabularny.

Tworząc film BACKFIST autorzy filmu chcieli zbudować prawdziwy świat, postacie i problemy, które każdy zna z codziennego życia, i połączyć z dynamicznym sportem. Dlatego bez wahania powierzyli główną rolę Piotrkowi i w fabularną historię wprowadzili w 100% realistyczne, mocne sceny sportowe. Film utrzymany jest  w klimtycznych chłodnych barwach a na miejsce akcji został wybrany Kraków, który nie przypomina typowego turystycznego miasta jakie znamy.

One thought on “Premiera filmu „BACKFIST” z Piotrem Sokołem w roli głównej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *