Prawdziwa walka na prastarych zasadach Muay Boran podczas ME Muaythai IFMA 2014

Dla polskich fanów i wielbicieli Sztuk Walki organizatorzy Gali Finałowej Mistrzostw Europy Muay Thai IFMA 2014, która odbędzie się w Krakowie w dniu 28 września, przygotowali niespodziankę w postaci pierwszej prawdziwej walki na prastarych zasadach Muay Boran z jakich wywodzi się współczesny Tajski Boks.

Sensacja jest tym większa, iż w pojedynku wieczoru podczas Gali Finałowej wystąpi polski mistrz świata Rafał Simonides z Krakowa! Przeciwnikiem polskiego zawodnika będzie jeden z tajskich mistrzów, biegłych w tej Sztuce Walki. Pojedynek jest częścią wielkiej kampanii „Muay Thai przeciw Narkotykom”, która daje młodzieży alternatywę i redukuje zachowania ryzykowne.

Muay Boran to źródło wszystkich tajskich sportów walki i takie walki są toczone do dziś w Tajlandii, Laosie i Kambodży. Odbywają się one bez rękawic, a dłonie zawodników owinięte są jedynie specjalnymi sznurami nazywanymi Kaad Chuek. Ze względu na sposób owinięcia rąk i brak rękawic w walce ciosy zadawane przez zawodników są znacznie mocniejsze, a zastosowane do owinięcia rąk tradycyjne owijacze mają na celu zwiększenie obrażeń u przeciwnika, nie zaś jego ochronę. Muay Boran wykorzystuje maksymalną siłę ciosów zadawanych łokciami, kolanami oraz łączenia ich w kombinacje ciosów wraz z głową, pięściami, stopami i stosowaniu dźwigni, zadawanych z pełną siłą i szybkością.

Tak właśnie będzie w hali Kraków Arena, gdzie w niedzielę, 28 września, polski i tajski mistrz wyjdą do ringu by stoczyć WALKĘ JAKIEJ JESZCZE W POLSCE NIE BYŁO! To walki tylko dla najtwardszych zawodników!

Rafał Simonides to mistrz świata największej światowej organizacji zawodowego tajskiego boksu jaką jest WMC. W swojej karierze trenował wiele lat pod okiem największych legend Muay Thai w Tajlandii. Wygrał 39 zawodowych pojedynków, a tylko 9 razy schodził pokonany. Toczył pojedynki przed Pałacem Króla Tajlandii w dniu jego urodzin, co jest największym zaszczytem nie tylko dla Tajów, ale także specjalnym wyróżnieniem dla obcokrajowców. Właśnie Rafał jest pierwszym Polakiem, który odbył pojedynek Muay Boran podczas pobytu w Królestwie Tajlandii. Teraz stanie ponownie do takiej walki na polskiej ziemi.

Mistrzostwa Europy Muay Thai IFMA 2014 w Krakowie to jedna z największych europejskich imprez Sportów Walki i największe wydarzenie Sztuk Walki w Polsce. Ponad 500 zawodników z kilkudziesięciu krajów naszego kontynentu stanie do kilkudniowej rywalizacji, by godnie reprezentować swoje kraje, zdobywać medale i pokonywać własne słabości. To także wielkie wyzwanie dla Polski i wielka szansa na zaprezentowanie naszego kraju całej Europie. Stąd wielka prośba do fanów, kibiców i sympatyków sportu – wspierajcie ME i bądźcie z nami. Bilety na galę dostępne przez sieć punktów Ticketpro i przez stronę Ticketpro.pl

Informacja prasowa

One thought on “Prawdziwa walka na prastarych zasadach Muay Boran podczas ME Muaythai IFMA 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *