Poznajmy Rose Namajunas i Tecie Torres

Rose Namajunas i Tecia Torres, to dwie zawodniczki z całej 16-tki wojowniczek nowego sezonu The Ultimate Fighter 20. Poznajmy je nieco lepiej.

The Ultimate Fighter 20 rozpocznie się już 10 września i co ważne będzie to debiut nowej słomkowej kategorii w dywizji kobiet. Finalistki turnieju zmierzą się w walce o pas mistrzyni wagi słomkowej. Czy będzie to Rose Namajunas, czy może Tecia Torres, a może jeszcze ktoś inny? Czekając na rozpoczęcie TUF 20 i jego finał przyjrzyjmy się bliżej tym dwóm zawodniczkom.

Rose „Thug” Namajunas to 22-letnia zawodniczka, która ma stoczone trzy zawodowe walki z czego jedna zakończyła się porażką właśnie z Tecią Torres na gali Invicta FC 6. Rose swoją przygodę ze sportami walki zaczęła w wieku 5 lat od Taekwondo a mając 9 lat awansowała na czarny pas. Później w wieku 16 lat zaczęła trenować jednocześnie Karate i Jiu Jitsu natomiast w szkole średniej zainteresowała się kickboxingiem i MMA, które trenowała u Duke’a Roufusa w Roufusport. W 2010 roku rozpoczęła karierę amatorską, która trwała niespełna dwa lata a jej rekord to cztery zwycięstwa.

W 2013 roku po podpisaniu kontraktu z kobiecą organizacją Invicta FC, Namajunas stoczyła swoją pierwszą zawodową walkę na gali Invicta FC 4. Walkę wygrała przez poddanie w trzeciej rundzie a jej rywalką była Emily Kagan. Technika kończąca walkę została uznana jako poddanie wieczoru. W kolejnej walce na Invicta FC 5, Rose nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce Kathinie Catron poddając ją przez latającą balachę w zaledwie 12 sekund pierwszej rundy. Za tę walkę również została nagrodzona poddaniem wieczoru.

Pierwsza porażka w karierze przyszła wraz z kolejną galą Invicta FC 6 na której rywalką Namajunas była Tecia Torres. Pojedynek trwał w pełnym dystansie czasowym i zakończył się jednogłośną decyzją na korzyść Torres.

W dniu 11 grudnia ogłoszone zostało, że Rose podpisała kontrakt z UFC i wraz z innymi zawodniczkami będzie reprezentować nową kategorię wagową i walczyć o jej tytuł na The Ultimate Fighter 20.

Warto dodać, że Rose Namajunas jest dziewczyną zawodnika Glory i byłego zawodnika UFC Pata Barry’ego.

•••••••

Tecia „The Tiny Tornado” Torres to 25-letnia Amerykanka w której żyłach płynie mieszanka krwi puertorykańskiej, portugalskiej oraz irlandzkiej.

Sporty walki zaczęła trenować w wieku 5 lat zaczynając od Karate i Taekwondo w którym po 12 latach została promowana na czarny pas. Amatorsko walczyła także w Muay Thai osiągając imponujący rekord 16-4. W amatorskim MMA od września 2011 do października 2012 roku stoczyła siedem walk nie odnosząc żadnej porażki. W październiku 2012 rozpoczęła zawodową karierę od wygranej walki z Kaiyaną Rain na gali Invicta FC 3. Dobra passa w zawodowym MMA trwa nieprzerwanie do dzisiaj co jest skutkiem czterech zwycięstw w tym z takimi zawodniczkami jak Paige VanZant, Rose Namajunas oraz Felice Herrig. Wszystkie walki wygrała przez jednogłośną decyzję.

W grudniu 2013 roku Tecia Torres dołączyła do grona zawodniczek, które podpisały kontrakt z UFC i zawalczą o tytuł mistrzyni wagi słomkowej w nadchodzącym 20 sezonie The Ultimate Fighter’a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.