Poznaj pretendentów do tytułów. Dominick Reyes i Katlyn Chookagian przed UFC 247

Fot. UFC.com

Podczas gali UFC 247 w Houston w Teksasie, dojdzie do dwóch pojedynków o tytuły mistrzowskie w kategoriach półciężkiej i kobiecej muszej. O pasy zawalczą Dominick Reyes i Katlyn Chookagian.

Największe emocje wzbudza pojedynek o tytuł wagi półciężkiej między mistrzem Jonem Jonesem (25-1, 1 NC) a Dominickiem Reyesem (12-0). Niepokonany Reyes będzie starał się zdetronizować wieloletniego hegemona w dywizji. Jeśli mu się to uda, „The Devastator” przejdzie do historii jako pierwszy, który pokonał „Bones’a” w walce. Reyes ma za sobą sześć walk w UFC w których pokonał kolejno Joachima Christensena, Jeremy’ego Kimball’a, Jareda Cannoniera, Ovince’a Saint Preux, Volkana Oezdemira i Chrisa Weidmana. Przed Dominickiem zdecydowanie najtrudniejsza walka w jego dotychczasowej karierze.

Drugą walką o mistrzowski pas będzie pojedynek o tytuł wagi muszej w którym zmierzą się mistrzyni Valentina Shevchenko (18-3) i Katlyn Chookagian (13-2). Chookagian rozpoczęła swoją karierę w UFC od rywalizacji w wadze koguciej w której stoczyła trzy walki wygrywając dwie z Lauren Murphy i Irene Aldaną oraz przegrywając z Liz Carmouche. Następnie „Blonde Fighter” przeszła do wagi muszej w której stoczyła pięć walk. Po zwycięstwach z Marą Romero Borellą i Alexis Davis, przyszła porażka z Jessicą Eye. Dwie ostatnie walki, to zwycięstwa Chookagian z Joanne Calderwood i Jennifer Maia. Teraz Katlyn Chookagian będzie miała okazję do pokonania Valentiny Shevchenko i zdobycia tytułu mistrzyni wagi muszej.

Poniżej materiał przedstawiający pretendentów do tytułów mistrzowskich:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.