Powtórka z rozrywki, czyli spora nadwaga Khabiba Nurmagomedova na dwa tygodnie przed walką

foxsports.com

Josh Thomson, kolega klubowy Khabiba Nurmagomedova z AKA podzielił się ciekawymi informacjami z Brendanem Schaubem na temat wagi Khabiba i nie są to zbyt optymistyczne wieści.

Jeśli chodzi o wagę Khabiba Nurmagomedova, to jest to bardzo wrażliwy temat, ponieważ Rosjanin już raz zawalił sprawę ze zbijaniem wagi przed UFC 209 czego konsekwencją było odwołanie jego walki z Tonym Fergusonem.

Przed „Orłem” kolejna walka, tym razem z Edsonem Barboza na gali UFC 219, która odbędzie się 30 grudnia, więc za dwa i pół tygodnia. Wszyscy oczekują na to, że tym razem Khabib bez przeszkód zbije wagę i wystąpi na gali po kolejnej już dłuższej przerwie. Tymczasem kolega klubowy Josh Thomson powiedział, że Khabib ma nadal ma nadwagę 26 funtów (11,7 kg) ponad limit dopuszczający go do pojedynku.

Według Thomsona, Khabib waży obecnie 182 funty i prawdopodobnie wejdzie w noc walki z taką samą wagą. To stawia Khabiba przed kolejnym trudnym zbijaniem wagi.

„Kto tnie tak dużo wagi w dywizji 155? Khabib! Khabib zbija niesamowicie dużo. On przed trzema tygodniami ważył 195 funtów, 191 kiedy pojawił się na obozie. Teraz spadł do 182, 183. Wchodzi do klatki z wagą 185-182, coś koło tego.”

Ja to tylko tutaj zostawię 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.