Powrót Jurasa do KSW w roli zawodnika? Maciej Kawulski złożył ofertę walki na PGE Narodowy

Łukasz Jurkowski Facebook

Czyżbyśmy byli w tym roku świadkami największego powrotu do MMA na polskiej scenie?

Jeden z szefów Federacji KSW Maciej Kawulski umieścił na swoim Twitterze wpis zwracając się bezpośrednio do Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego zachęcając go do powrotu do KSW w roli zawodnika.

Maciej Kawulski proponuje powrót Jurasowi już nie do ringu lecz do okrągłej klatki KSW na planowanej wielkiej gali KSW 39, która ma się odbyć 27 maja na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Chcąc zorganizować tak dużą galę i przyciągnąć na nią rekordową ilość widzów, KSW musi stworzyć kartę walk składającą się z dużych nazwisk. Takim nazwiskiem z pewnością jest Łukasz Jurkowski i sądzę, że wielu z nas chciałoby zobaczyć powrót Jurasa do KSW.

Osoby Łukasza Jurkowskiego (15-10) chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ wierni fani polskiej sceny MMA doskonale go znają. Wystarczy wspomnieć, że jest weteranem największej polskiej organizacji MMA i pierwszym turniejowym mistrzem KSW. W MMA zadebiutował właśnie na pierwszej gali KSW wygrywając turniej, a następnie na galach KSW 2 i KSW 3 doszedł do finału. W KSW stoczył 18 walk wygrywając 13 z nich. Zawodową karierę zakończył w marcu 2011 roku na gali KSW 15: Współcześni Gladiatorzy przegrywając z Tonim Valtonenem po czym rozpoczął karierę dziennikarską i komentatorską.

Juras wciąż współpracuje z Federacją KSW w roli komentatora pojedynków i wraz z Andrzejem Janiszem komentuje inne polskie gale tworząc znakomity duet komentatorski. Oprócz tego będąc wielkim fanem Legii Warszawa od 2015 roku Łukasz jest spikerem na meczach stołecznej drużyny.

Co sądzicie o powrocie do rywalizacji Łukasza Jurkowskiego? Osobiście dodam, że bardzo chciałbym zobaczyć Jurasa ponownie w akcji, ponieważ dla mnie to właśnie on był i jest największą ikoną polskiego MMA i idolem za którego będę trzymał kciuki.

Juras, myślę, że Pan Andrzej Janisz da sobie spokojnie radę bez Ciebie przy stoliku komentatorskim, a sprawisz jemu oraz wielu swoim fanom ogromną radość wychodząc do klatki KSW 😉

11 thoughts on “Powrót Jurasa do KSW w roli zawodnika? Maciej Kawulski złożył ofertę walki na PGE Narodowy

  1. Czyżby Niebylo już komu walczyć w KSW tylko sami Weterani… Jedno z dwóch albo KSW się kończy powoli czy chcą zarobić wielką kasę,
    Jednym słowem parę lat temu było spoko bo były ciekawe walki i można było obejrzeć. A teraz totalne dno puszczać w ppv PANOWIE ZA MAŁO MACIE KASY

  2. CO te KSW to ja już nie…faktycznie Juras jest najbardziej irytującym komentatorem jakiego znam. Ponadto chyba tylko w KSW zdarza się takie stronnicze komentowanie na Polaków (kiedy walczą z obcokrajowcami) w stylu „Dawaj Mamed, teraz!!” (może wybrałem zły przykład Polaka…), rozumiem taki styl komentowania kiedy gra reprezentacja Polski lub skaczą Polacy ale przecież zawodnicy nie są w reprezentacji Polski MMA tylko jest to prywatna gala i według mnie w profesjonalnym komentarzu nie ma na to miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *