Porażka Rafała Simonidesa na gali „Wmc I-1 World Muaythai Grand Slam 2009”

 

22 października w Hong Kongu odbyła się gala Wmc I-1 World Muaythai Grand Slam 2009, na której Rafał Simonides skrzyżował rękawice z Yodkumarnem. Walka niestety zakończyła się porażką Polaka przez decyzję sędziów.
Walka polskiego zawodnika z utytułowanym i doświadczonym zawodnikiem z Tajlandii miała przebieg 3 rund szybkiego ostrego tempa(walka zakontraktowana na 3 rundy). Podczas walki dochodziło do ciągłej wymiany ciosów. Akcje bokserskie, kopnięcia oraz seria na przemian zadawanych ciosów łokciami doprowadziła do owacji publiki. Walka była wyrównana do ostatniego gongu, decyzją jednego punktu zwycięstwo powędrowało do Taja.

Yodkumarn to znany zawodnik w Azjii. W Hong Kongu na wcześniejszej gali pokonał w 10 sekund lokalnego bohatera Hong Kongu(cięższego o 5kg), ma na swoim koncie 312 walk oraz liczne tytuły.
poniżej przedstawiamy portfoglio Taja.

Komentarz Rafała Simonidesa dotyczący walki:

 „Jestem bardzo zadowolony z walki. Był to bardzowymagający przeciwnik, a walczyliśmy jak równy z równym. Do końca nie było wiadomo kto wygra. To bardzo dobry fighter, zadał mi ciosy łokciami, które rozcieły mi policzki oraz brode, ja wykonałem łokieć po obrocie który nim zachwiał oraz kopniecie obrotowe z wyskoku. Walka była zacięta i dynamiczna.”

Komentarz dot. organizacji:

I-one Tournament to niezwykle prstiżowa Gala.
Dbano o nas od samego początku do odprawy na lotnisku. Ekskluzywny hotel, konferencja prasowa, sesja fotograficzna, wywiady w tv to standard takich gal ale zaskoczyła mnie dbałość o szczegóły. Mielismy osobistych przewodników (zajmowali się nami i byli za nas odpowiedzialni), pytano nas o menu i dobierano potrawy według naszych zachcianek, sprowadzono świeże kwiaty z Tajlandii ( te w których zawodnik wychodzi na ring), dbali o nas również po gali, czego między innymi rezultatem była wycieczka po Hong Kongu.”

One thought on “Porażka Rafała Simonidesa na gali „Wmc I-1 World Muaythai Grand Slam 2009”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *