Ponura informacja o powrocie do zdrowia Kamaru Usmana po operacji ręki

Droga Kamaru Usmana, mistrza UFC w wadze półśredniej, do powrotu do zdrowia po operacji ręki, napotkała na przeszkodę.

Brett Okamoto z ESPN poinformował we wtorek, po rozmowie z menadżerem Usmana, Ali Abdelazizem, że Usman jest bezterminowo wykluczony z rywalizacji z kontuzjowaną ręką.

Usman przeszedł operację naprawiającą więzadło w ręce na początku tego roku, a początkowo planowany powrót do walki miał nastąpić na International Fight Week w lipcu. Teraz nie wiadomo, kiedy król wagi półśredniej UFC powróci do pełnej sprawności i do walki w oktagonie.

„Nigeryjski Koszmar” po raz ostatni walczył w rewanżowej walce z Colbym Covingtonem na UFC 268 w listopadzie ubiegłego roku, gdzie zwyciężył przez jednogłośną decyzję. Tym samym zakończył rok kalendarzowy, w którym znokautował m.in. Gilberta Burnsa i Jorge Masvidala.

Usman ma zmierzyć się z Leonem Edwardsem w swojej kolejnej obronie tytułu w wadze półśredniej. Oficjalna rezerwacja na tę walkę nie została jeszcze dokonana, a ostatnie informacje dotyczące ręki Usmana wydają się wskazywać na to, że właśnie to jest powodem opóźnienia.

Usman zapowiada również potencjalną walkę z mistrzem świata w boksie Canelo Álvarezem. Obie strony podkreślały, że zależy im na tym, aby taka walka doszła do skutku.

Nie wiadomo, czy UFC poczeka z planowanym pojedynkiem Usman vs. Edwards 2, czy też zorganizuje tymczasową walkę o tytuł z udziałem Edwardsa i innego czołowego pretendenta. Jeśli zdecydują się na walkę o tymczasowy pas, to sensowne byłoby zestawienie z Khamzatem Chimaevem lub Colbym Covingtonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.