Pomimo wygranej walki w wadze lekkiej na gali UFC 210, Charles Oliveira chce wrócić do dywizji piórkowej

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Nawet zwycięstwo z byłym mistrzem Bellatora Willem Brooksem nie wystarcza Charlesowi Oliveira, aby pozostać w wadze lekkiej UFC i chce on wrócić do dywizji piórkowej.

„Do Bronx” na ostatniej gali UFC 210 wrócił do dywizji lekkiej w walce z Willem Brooksem pokonując go już w pierwszej rundzie przez duszenie zza pleców zdobywając pierwsze zwycięstwo po dwóch porażkach z rzędu z Anthonym Pettisem i Ricardo Lamasem.

Pomimo sukcesu na gali UFC 210 i tego, że Oliveira jeszcze w kategorii piórkowej miał czterokrotnie problemy ze zrobieniem wagi, nadal chce wrócić do 145 funtów. Według niego kategoria piórkowa jest idealna dla jego kariery MMA. W rozmowie z mediami Oliveira powiedział, że jest w stanie konsekwentnie zbijać wagę.

— Miałem niższą wagę (Oliveira wniósł na wagę 152.8 funtów), aby pokazać, że należę do niższej dywizji, a nie do wyższej. Miałem dzisiaj dobrą  walkę, ale chcę wrócić do 145. Trenowałem bardzo ciężko do tej walki, ciężej niż kiedykolwiek. Było wiele emocji związanych z moją córką, która wkrótce się urodzi. Zrobiłem dobrą robotę, ale chce wrócić do kategorii 145 funtów w której chcę zostać mistrzem. To nie będzie dla mnie trudne. Uważam, że jeśli mamy odpowiedni team i ludzi robiących właściwą robotę, to będziemy w stanie to zrobić. To wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *