„Polski Książę vs Czeski Samuraj. Miecz vs Katana” – Jan Błachowicz reaguje na zwycięstwo Jiriego Prochazki

Fot. UFC

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz oglądał walkę byłego mistrza RIZIN Jiriego Prochazki ze swoim byłym przeciwnikiem Dominickiem Reyesem na gali UFC on ESPN 23 i zabrał głos po pięknym nokaucie w wykonaniu Czecha.

Jan Błachowicz (28-8) zdobył wakujący tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej po zwycięstwie przez TKO w drugiej rundzie nad Dominickiem Reyesem (12-3) na UFC 253. Od tego czasu polski mistrz zdołał już obronić swój tytuł, wygrywając w marcu z niepokonanym wcześniej mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą.

Dla Dominicka Reyesa walka z Jirim Prochazką (28-3-1) była pierwszym występem w Oktagonie od czasu porażki z Błachowiczem.

Niestety dla „The Devastator’a” nie wszystko poszło zgodnie z planem w walce z czeskim zawodnikiem. Choć Reyes miał swoje dobre momenty w walce, to ostatecznie został znokautowany w drugiej rundzie przez łokcie Prochazki.

Imponujące skończenie jest dwunastą wygraną z rzędu dla Prochazki i ugruntowało ono pozycję byłego mistrza RIZIN jako głównego pretendenta w dywizji 205 funtów.

Panujący mistrz Jan Błachowicz zwrócił uwagę na świetną postawę Prochazki i w swoim pierwszym wpisie na Twitterze zapowiedział nawet walkę z Czechem w przyszłości.

„Hej Jiri. Ja vs Ty w Cieszynie. Polski Książę vs Czeski Samuraj. Miecz vs Katana.”

Następnie Błachowicz dodał kolejny wpis:

„Dla wszystkich, którzy nie znają słowiańskiego kontekstu poprzedniego postu i jego humorystycznego charakteru. Oczywiście Glover jest kolejnym pretendentem. Ja zawsze dotrzymuję słowa.”

Jan Błachowicz w swojej następnej obronie tytułu ma oczywiście zmierzyć się z pretendentem do tytułu mistrzowskiego Brazylijczykiem Gloverem Teixeirą. W związku z tym, Jiri Prochazka musi uzbroić się w cierpliwość, ale jest wyraźnie na celowniku mistrza i walka pomiędzy dwoma sąsiadami może się odbyć jeszcze przed upływem 2021 roku lub na początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *