Półfinał turnieju Bellatora Fedor Emelianenko vs. Chael Sonnen planowany na październik

mmajunkie.com

Fedor Emelianenko i Chael Sonnen będą mogli zmierzyć się w półfinale turnieju Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora w październiku, ponieważ organizacja chce, aby walki półfinałowe odbyły się w podobnym terminie.

Prezydent Bellatora, Scott Coker powiedział w rozmowie z MMAJunkie.com, że organizacja planuje zorganizować pojedynek Emelianenko vs. Sonnen w październiku. Fedor Emelianenko dotarł do półfinału pokonując przez TKO w pierwszej rundzie Franka Mira. Z kolei Chael Sonnen awansował do półfinału po zwycięstwie przez jednogłośną decyzję z Quintonem „Rampage” Jacksonem.

Drugim pojedynkiem półfinałowym będzie starcie Ryana Badera i Matta Mitrione, ale ta dwójka nie będzie walczyć na tej samej karcie co Emelianenko vs. Sonnen. Scott Coker powiedział, że jest szansa, że ​​obydwie te walki odbędą się na dwóch galach, które zostaną zorganizowane z jednodniowym odstępem.

„Staramy się, aby zorganizować te dwie gale blisko siebie. Chcę, aby obydwa półfinały odbyły się w przybliżonym czasie.”

Chicago pojawiło się jako potencjalne miejsce organizacji gali z pojedynkiem Emelianenko vs. Sonnen ze względu na ciepłe przyjęcie „Ostatniego Cara” podczas walki z Mirem. Nie wykluczone jest też, że walka może odbyć się na wschodnim wybrzeżu.

Fedor Emelianenko posiada bilans 6-1 z ostatnich siedmiu walk, a Chael Sonnen wygrał dwie ostatnie walki. To będzie pierwszy raz, kiedy ci dwaj zawodnicy staną do pojedynku ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *