Polaris 2 – pierwsze walki

Polaris 2

Po ciepło przyjętej pierwszej edycji turnieju garpplingowego Polaris Pro, przyszła kolej na zapowiedź kolejnego turnieju – Polaris 2.

Druga edycja turnieju odbędzie się 12 września w tym samym mieście Cardiff. W chwili obecnej ogłoszono cztery pojedynki z czego trzy w formule Gi i jeden No Gi. Poprzedni turniej był bardzo ważny dla polskich fanów grapplingu ponieważ wziął w nim udział Marcin Held. Rywalem Polaka był znakomity Garry Tonon, który wygrał walkę poddając Helda kluczem na stopę. Walką wieczoru było natomiast starcie Keenana Corneliusa z Deanem Listerem w którym lepszym okazał się Cornelius poddając rywala trójkątem nogami.

Poniżej przedstawiamy pojedynki, które odbędą się na turnieju Polaris 2.

Vitor „Shaolin” Ribeiro vs. Daisuke „The Ronin” Nakamura

„Shaolin” nie musi być nikomu przedstawiany ze względu na jego dziedzictwo zarówno w MMA jak i Jiu Jitsu. W tym starciu ożywi się stara rywalizacja między Brazylią i Japonią ponieważ jego rywalem będzie Daisuke Nakamura, wielokrotny mistrz Japonii czarnych pasów w kategorii open.

Pojedynek Gi, 15 minut do poddania.

Eddie „Wolverine” Cummings vs. Reilly Bodycomb

Wolverine jest jedną z najszybciej rosnących gwiazd grapplingu na świecie. Podopieczny Johna Danahera ma już na koncie zwycięstwa z ekspertami no-gi Nathanem Orchardem i Dennym Prokoposem. Reilly Bodycomb jest utytułowanym submission grapplerem, który w walce łączy elementy Sambo, Zapasów, Judo i Jiu Jitsu.

Pojedynek No Gi, 15 minut do poddania.

Michelle Nicolini vs. Gezary Matuda

Wielokrotna mistrzyni świata, Nicolini wraca po walce na Polaris 1, aby zaprezentować swoje umiejętności w walce z mistrzynią czarnych pasów Pan-Ams 2015 Gezary Matuda. Matuda jest znana z ekscytujących i dynamicznych walk natomiast Nicolini lubi poddawać swoje rywalki.

Pojedynek Gi, 15 minut do poddania.

Pedro Bessa vs. Luca Anacoreta

Pedro Bessa jest czarnym pasem pod Eduardo Tellesem i jednym z najstarszych stażem instruktorów Jiu Jitsu w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie ma tytuły mistrza Europy i świata. Luca Anacoreta, to pochodzący w Włoch czarny pas posiadający wiele tytułów mistrza Europy. Jego styl walki jest bardzo dynamiczny.

Pojedynek Gi, 15 minut do poddania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.