Polacy powalczą na obczyźnie

Irlandia, Niemcy, Dania, Finlandia, Słowenia i Jordania to kraje w których niebawem w przeciągu niespełna dwóch miesięcy wystąpią dobrze znani polscy zawodnicy.

Na początek, 1. września w stolicy Jordanii na gali Cage Warriors Fight Night 7 wystąpią dwaj reprezentanci naszego kraju Robert Kręcicki (6-2) i Piotr Ptasiński (4-1). Ten pierwszy zmierzy się z Egipcjaninem Mohemedem Alim (5-3), z kolei Piotr podejmie niepokonanego Mohsena Bahariego (4-0).

Dwa tygodnie później w Finlandii Piotr Hallman (9-1) skrzyżuje rękawice z doświadczonym zawodnikiem gospodarzy Jarkko Latomakim (18-9). Fin już trzykrotnie pokonywał naszych rodaków. Walka odbędzie się na gali Botnia Punishment 12.

22. września oczy wszystkich polskich fanów MMA powinny być skierowane na niemiecki Wuppertal. To właśnie w tym mieście podczas Respect FC 8 dwóch zawodników z Polski wystąpi w pojedynkach których stawką będzie pas mistrzowski. Marcin Naruszczka (10-1) powalczy o prawo do pojedynku z mistrzem wagi średniej z mocnym Abu Azaitarem (5-1). Perspektywiczny ciężki Szymon Bajor (9-2) już w debiutanckim występie dla tej organizacji dostanie szansę zdobycia pasa wagi ciężkiej. Aby tak się stało musi pokonać Bjorna Schmiedeberga (8-3).

Tego samego dnia w Dublinie Artur Sowiński (12-6) powalczy z Artemem Lobovem (4-5), który całkiem niedawno pokonał Kamila Koryckiego. Gala Celtic Gladiator 5 będzie szczególna z jeszcze jednego powodu. Właśnie na niej powróci po dwuletniej przerwie spowodowanej urazem kręgosłupa Krzysztof Kułak (24-12-2). Co ciekawe już „na dzień dobry” otrzyma walkę mistrzowską z nieznanym jeszcze rywalem.

Aslambek Saidov (12-2) uda się do Danii, gdzie 13. października będzie rywalizował z  Mortenem Djursaa (10-4) na European MMA 2 w Aarhus.

Na koniec, 21. października planowany jest kolejna walka Piotra Hallmana. Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego niespełna dwa miesiące po starciu w Azji będzie bił się dla słoweńskiej organizacji WFC na gali numer 17. Jego oponentem będzie Leonardo Zecchi (5-3).

2 thoughts on “Polacy powalczą na obczyźnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *