„Pokochaj Tajlandię” – trzeci odcinek programu Rafała Simonidesa

Zapraszamy na trzeci odcinek programu podróżniczego mistrza świata w tajskim boksie i trenera reprezentacji Polski Rafała Simonidesa. Tym razem będzie sporo zwiedzania Bangkoku, będzie też kontrowersyjnie, a na koniec śmiesznie. Miłego seansu!

 

[toggle title_open=”O projekcie – Pokochaj Tajlandię” title_closed=”O projekcie – Pokochaj Tajlandię” hide=”yes” border=”yes” style=”default” excerpt_length=”0″ read_more_text=”Read More” read_less_text=”Read Less” include_excerpt_html=”no”]

Rafał Simonides to utytułowany zawodnik Muay Thai. W swoim dorobku ma m.in. tytuły mistrza świata prestiżowej organizacji WMC, jako jedyny Polak walczył na wielkiej gali organizowanej z okazji urodzin króla Tajlandii Bhumibola Adulyadeja. Simonides z Tajlandią związany jest od ośmiu lat. Przez trzy lata mieszkał w „Krainie Uśmiechu” ucząc się Muay Thai, narodowego sportu Tajów, od tamtejszych mistrzów. Za propagowanie wiedzy o Tajlandii w Polsce i osiągnięcia sportowe został nagrodzony przez ambasadora Tajlandii.

– Jestem związany w takim samym stopniu z Polską i Tajlandią. Przez lata spędzone w Tajlandii stała się ona moją drugą ojczyzną. Myślę, że gdzieś pomiędzy tymi krajami wpisane jest moje życie – mówi Simonides.

Podróże to druga, oprócz sportu, wielka pasja krakowianina. Pomysł na zrealizowanie autorskiego programu podróżniczego zrodził się przed paroma laty, kiedy Simonides mieszkał i trenował w Tajlandii. W zeszłym roku udało mu się zrealizować swoje marzenie i wraz z zaprzyjaźnionym operatorem kamery przejechał Tajlandię wzdłuż i wszerz kręcąc zdjęcia do produkcji. Warto podkreślić, że środki na realizację programu Simonides zebrał w ringu. W tym celu w ubiegłym roku stoczył aż siedem pojedynków.

– Spędziłem w tym kraju łącznie trzy lata, ale jako zawodnik miałem niewiele czasu na atrakcje, z których Tajlandia słynie. Nie było wypoczywania na plaży, wycieczek, klasycznej turystyki. Chciałem do tego wrócić i pokazać Polakom piękno tego kraju, a przy okazji samemu nacieszyć się Tajlandią. Poza tym często otrzymuję maile od zawodników Muay Thai i turystów w sprawie treningów i życia w Tajlandii. Chciałbym tym programem odpowiedzieć na część z tych pytań i podzielić się z nimi swoimi doświadczeniami. Może dzięki temu ułatwię im wymarzoną podróż – podkreśla Simonides.

„Pokochaj Tajlandię” to podróż po Tajlandii znanej z turystycznych folderów i tej wciąż nie do końca odkrytej. Dzięki znajomości języka, a także mentalności Tajów Simonides dotarł z kamerą daleko poza typowe szlaki znane z przewodników. Z programu dowiemy się sporo o kulturze, tradycjach, wierzeniach Tajów. Nie zabraknie opisu najważniejszych zabytków, a także pięknej fauny i flory Tajlandii. Simonides zmierzy się także z mitami i stereotypami dotyczącymi Tajlandii, biorąc na tapetę transseksualistów czy wzbudzające wiele kontrowersji pokazy tresowanych zwierząt.

Program będzie składał się z minimum ośmiu odcinków. Równolegle powstaje książka o Simonidesie autorstwa dziennikarza Dariusza Jaronia. Autor przedstawi drogę Simonidesa od początkującego zawodnika do mistrza świata, śledząc jego kolejne pojedynki w Tajlandii, Kambodży, Hongkongu, Australii etc. Szczególna uwaga poświęcona będzie Tajlandii. Książka będzie miała charakter sportowo-podróżniczy. Oprócz opowieści o Simonidesie na łamach wydawnictwa pojawią się rozmowy ze znanymi postaciami ze świata sportu, muzyki i mediów, które na swojej drodze spotkał Simonides, a także ciekawostki związane z Tajlandią.[/toggle]

Pierwszy odcinek

Drugi odcinek

Zapowiedź programu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *