Pojedynek Maxa Hollowaya z Anthonym Pettisem nową walką wieczoru UFC 206

ufc.com
ufc.com

Piórkowi zawalczą o tymczasowe mistrzostwo.

W obliczu kontuzji Daniela Cormiera (18-1, 7-1 w UFC), który w ostatniej walce gali UFC 206 miał rywalizować z Anthonym Johnsonem (22-5, 13-5 w UFC, #1 w rankingu UFC) największa organizacja MMA na świecie musiała dokonać zmian w rozpisce. UFC chciała zestawić Rumble’a do walki z Gegardem Mousasim (41-6-2, 8-3 w UFC, #5 w rankingu UFC), ale zawodnik Blackzilians woli poczekać na powrót DC. Nową walką wieczoru ogłoszono starcie Maxa Hollowaya (16-3, 12-3 w UFC, #3 w rankingu UFC) z Anthonym Pettisem (19-5, 6-4 w UFC, #6 w rankingu UFC), któego stawką będzie tymczasowe mistrzostwo dywizji piórkowej.

Holloway jest na fali dziewięciu kolejnych zwycięstw, świetna passa Hawajczyka rozpoczęła się w styczniu 2014r. i w tym czasie młody zawodnik pokonał m.in. Ricardo Lamasa, Jeremy’ego Stephensa oraz Cuba Swansona.

Po przegranych poniesionych z rąk Rafaela dos Anjosa, Eddiego Alvareza i Edsona Barbozy Pettis zszedł do dywizji piórkowej. Na UFC on FOX 21 Amerykanin poddał Charlesa Oliveirę gilotyną.

Gala UFC 206 odbędzie się 10 grudnia w Toronto. W co-main evencie gali Donald Cerrone podejmie Matta Browna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *