Pojedynek Jose Aldo vs. Merab Dvalishvili w planach na UFC 278

Pretendenci do tytułu mistrzowskiego wagi koguciej UFC Jose Aldo i Merab Dvalishvili mogą w niedalekiej przyszłości stanąć do walki.

Dywizja 135 funtów w UFC to kategoria naszpikowana pretendentami. Mistrz Aljamain Sterling jest po zwycięstwie nad Petrem Yanem na kwietniowej gali UFC 273. Po zwycięstwie „Funk Master” był zestawiany z T.J’em Dillashawem lub Jose Aldo.

W miarę upływu czasu, żadna walka nie została potwierdzona dla Sterlinga. Jest jednak bardzo prawdopodobne, że spotka się on nie z Brazylijczykiem, a z Dillashawem. Dziennikarz MMA Ariel Helwani poinformował, że UFC pracuje nad walką dla Jose Aldo.

Brazylijczyk nie zmierzy się z Aljamainem Sterlingiem, a z jego kolegą z drużyny. Jak poinformował Helwani, UFC pracuje nad walką Jose Aldo z Merabem Dvalishvilim, która miałaby się odbyć 20 sierpnia na UFC 278 w Vivint Arena w Salt Lake City.

Walka pomiędzy Jose Aldo a Merabem Dvalishvilim to z pewnością walka eliminacyjna do tytułu. Od czasu porażki z Petrem Yanem na UFC 253 w lipcu 2020 roku, Brazylijczyk jest niepokonany w oktagonie. Aldo ma na koncie ostatnie zwycięstwa nad takimi nazwiskami jak Rob Font, Pedro Munhoz czy Marlon Vera.

Z kolei Merab Dvalishvili ma równie dobrą passę zwycięstw. 31-latek wygrał siedem ostatnich walk w oktagonie. W tym czasie zwyciężał nad takimi nazwiskami jak Marlon Moraes, Cody Stamann czy John Dodson.

Na razie na UFC 278 zapowiedzianych jest tylko kilka pojedynków. Główną walką ma być rewanżowe starcie mistrza wagi półśredniej Kamaru Usmana z Leonem Edwardsem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *