Pojedynek Dawida z Goliatem na ONE Championship: Aung La Nsang vs Alain Ngalani

Na gali ONE Championship 64: Hero’s Dream zaplanowanej na 3 listopada w Rangunie dojdzie do bardzo ciekawego pojedynku między Aung La Nsang i Alainem Ngalani.

W głównym pojedynku wieczoru mistrz wagi średniej ONE „Birmański Pyton” Aung La Nsang z Mjanmy stanie do walki z mistrzem świata Muay Thai wagi ciężkiej Alainem Ngalani pochodzącym z Kamerunu, ale walczącym dla Hong Kongu. Pojedynek ten odbędzie się w kategorii Open, a jego stawką nie będzie mistrzowski pas wagi średniej.

Pojedynek skomentował szef organizacji ONE Championship Chatri Sityodtong, który stwierdził:

„Po raz pierwszy w historii ONE Championship  dojdzie do pojedynku „Dawida z Goliatem” i jestem niezwykle podekscytowany tym, że mogę ogłosić, że mistrz wagi średniej Aung La Nsang będzie zmierzy się z mistrzem świata Muay Thai Alainem Ngalani w walce w kategorii Open na dystansie pięciu rund. To będzie kolejna pamiętna noc pełna akcji dla fanów w Rangunie i na całym świecie. Przygotujcie się na duże fajerwerki!”

Aung La Nsang tak oto skomentował swój nadchodzący pojedynek:

„Jestem podekscytowany, że wrócę do klatki w listopadzie. Jako mistrz będę zawsze dumny z reprezentowania mojego kraju i z chęcią przyjmę odpowiedzialność za inspirowanie moich rodaków z podczas mojej walki w klatce. Jestem naprawdę szczęśliwy, że jestem w tym miejscu i obiecuję dać jak najlepszą walkę. Alain Ngalani będzie największym przeciwnikiem z jakim kiedykolwiek rywalizowałem i to jest wyzwanie z którego naprawdę się cieszę.”

Poniżej komentarz na temat walki Alaina Ngalaniego:

„Jako zawodnicy sportów walki stale staramy się osiągnąć szczyt. Każdy pragnie osiągnąć sukces w wielu formach, a dla mnie sukcesem i zarazem celem jest bycie częścią historii. To jest historyczny pojedynek o którym będzie się mówiło po latach. Obiecuję zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby zwyciężyć w tej walce, dać fanom ekscytujący występ i zapisać się w na kartach jako zwycięzca tego historycznego pojedynku. Razem z Aung La Nsang, damy ekscytującą walkę.”

Co do tego, że będzie to bardzo ciekawa walka nie ma wątpliwości patrząc na poprzednie walki obydwu zawodników.

32-letni Aung La Nsang (20-10) jest najlepszym zawodnikiem w Mjanmarze, którego trudny dla rywali styl przyniósł mu przydomek „Birmańskiego Pytona”. Urodzony w Myitkyina w północnej części Mjanmy, należy do mniejszości etnicznej znanej jako Kachin. W swoim ostatnim pojedynku Aung La Nsang pokonał mistrza Vitaly’a Bigdasha z Rosji i tym samym został nowym mistrzem kategorii średniej ONE. W nadchodzącym pojedynku, Aung La Nsang stanie do walki z najtrudniejszym przeciwnikiem jakim będzie zawodnik wagi ciężkiej Alain Ngalani.

Alain „The Panther” Ngalani (4-3), to zawodnik wagi ciężkiej mający w swojej karierze trzy zwycięstwa przez KO z czego dwa zdobyte w bardzo efektowny i szybki sposób. Na co dzień mieszka i trenuje w Hong Kongu w klubie Impakt MMA, ale pochodzi z Kamerunu. Ngalaniego charakteryzuje znakomita, wręcz kulturystyczna rzeźba ciała oraz połączenie ogromnej siły i szybkości z dodatkiem chęci zakończenia każdej walki przed czasem. Zanim Ngalani zajął się MMA, wcześniej trenował kickboxing w którym osiągnął rekord 25 -7-1, 2 z czego 23 walki zakończył przez nokaut. Oprócz tego Ngalani jest mistrzem świata w Muay Thai i kickboxingu. W swojej ostatniej walce znokautował Hideki Sekina w zaledwie 11 sekund ustanawiając tym samym rekord najszybszego nokautu w historii organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.