Pojedynek Alistair Overeem vs. Francis Ngannou zestawiony na UFC 218

Do niesamowicie ciekawego pojedynku w wadze ciężkiej dojdzie 2 grudnia na gali UFC 218 na której organizacja UFC oficjalnie ogłosiła pojedynek między Alistairem Overeemem i Francisem Ngannou.

To oznacza, że wschodząca gwiazda wagi ciężkiej Francis Ngannou nie dostanie walki o pas z mistrzem Stipe Miocicem na którą liczył, ale Kameruńczyk jako drugą opcję wymieniał walkę z Alistairem Overeemem, więc mimo wszystko powinien być zadowolony z kolejnego pojedynku.

Ngannou (10-1 MMA, 5-0 UFC) miał stoczyć walkę z Juniorem dos Santosem na UFC 215, ale Junior został zgłoszony przez USADA za potencjalne naruszenie polityki antydopingowej. W zaistniałej sytuacji Ngannou spotka się z Alistairem Overeemem ( 43-15 MMA, 8-4 UFC), którego de facto wyzwał do walki.

Ngannou zajmujący #4 pozycję w rankingu wygrał dziewięć walk z rzędu wliczając w to byłego mistrza Andreia Arlovskiego z ostatniej walki ze stycznia. Ngannou nie walczył co prawda z jakimś naprawdę mocnym rywalem z czołówki przez co trudno stwierdzić, czy poradzi sobie tak dobrze z kimś lepszym, ale teraz trafia się okazja, by sprawdzić go z numerem #1 w dywizji ciężkiej.

Tymczasem Overeem po nieudanej walce o tytuł ze Stipe Miocicem na UFC 203, wygrał kolejne dwie walki z Markiem Huntem przez KO na UFC 209 i byłym mistrzem Fabricio Werdumem przez większościową decyzję na UFC 213. Overeem ma w swoim dorobku tytuły mistrza Strikeforce, DREAM i K-1.

Poniżej jeszcze inne zapowiedziane walki gali UFC 218  w Detroit.

155 lbs.: Eddie Alvarez vs. Justin Gaethje
125 lbs.: Henry Cejudo vs. Sergio Pettis
115 lbs.: Felice Herrig vs. Cortney Casey
205 lbs.: Dominick Reyes vs. Jeremy Kimball
115 lbs.: Angela Magana vs. Amanda Cooper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *