Po konferencji prasowej przed Strefa Walk: Starcie Polsko – Ruskie

Informacja prasowa

Godzinna konferencja prasowa przed galą Strefa Walk: Starcie Polsko – Ruskie odbyła się w czwartek, 25 sierpnia, w hotelu Polonia w Warszawie. Konferencję rozpoczął występ Krystiana Pudzianowskiego, który odśpiewał swój bodaj największy hit, który towarzyszył niejednemu już wyjściu do ringu jego bratu, „Dawaj na ring”. Po krótkim artystycznym wstępie organizatorzy gali w pięknym geście przekazali na rzecz chorego, sześcioletniego Mateuszka z Rawicza kwotę pięciu tysięcy złotych, która pokryje koszty jego trzy miesięcznej rehabilitacji, objęli go stałą pomocą finansową, przekazali także specjalną koszulkę ufundowaną przez firmę Tapout z podpisami Alexa Emelianenko i Mariusz Pudzianowskiego. Tshirt do wylicytowania będzie na stronie serwisu aukcyjnego Allegro, na podstronach fundacji Fakt, który to chorobę wraz z prośbą o pomoc opisywał w kilku poprzednich swoich numerach.

Stricte prasową część konferencji rozpoczęły, przewidywanie zresztą, pytania o  rywala dla Alexandra na październikową galę i powód wycofania się Tomasza Nowaka, który miał zmierzyć się z Rosjaninem. Na tym etapie nie padły jednak z ust przedstawicieli SW żadne nazwiska, organizatorzy zapewnili jednak, że trwają rozmowy z kilkoma zawodnikami z czołowej dziesiątki wagi ciężkiej w naszym kraju. Jeden z współwłaścicieli Strefy Walk, pan Paweł Wolski, przedstawił także wykonane kilka dni temu badania Emelianenki, które wykluczają jego zakażenie jakimkolwiek wirusowym zapaleniem wątroby. Spekulacje o stanie zdrowia zawodnika ciągną się od 2008 roku. Testy medyczne zostały wykonane na prośbę organizatorów w Warszawie, w klinice Lux-Med tuż po przylocie Alexa do Polski na początku tego tygodnia. Jego pobyt tutaj przed konferencją był utrzymany w ścisłej tajemnicy. W stronę rosyjskiego fightera padły oczywiście także pytania o jego sławnego brata Fedora oraz między innymi o powód jego ostatniej porażki. Alex pytany o swoją obecną formę stwierdził, że jest w życiowej dyspozycji i będzie niezmiernie dobrze przygotowany na bój, który zaplanują dla niego włodarze Strefy Walk.

Na konferencji dowiedzieliśmy się także, że wszystkie sześć pojedynków zaplanowanych na wieczór 28 października odbędzie się w pełnowymiarowej klatce znanej z programu The Ultimate Fighter, która ufundowana została przez firmę Tapout. Największa na świecie odzieżowa marka kojarzona ze sportami walki stała się także jednym z głównych partnerów biznesowych Strefy Walk. Pojedynki w octagonie odbędą się na zasadach zbliżonych do tych panujących w UFC z wyłączeniem łokci i kolan w parterze. Gościem specjalnym Starcia Polsko – Ruskiego ma być Fedor Emelianenko. Jego przyjazd do Polski nie jest jednak pewny w stu procentach i uzależniony jest od tego czy najlepszy zawodnik wagi ciężkiej w historii MMA będzie w tym czasie w okresie przygotowawczym do kolejnej gali. Całą ma transmitować stacja Orange Sport Info z którą jednak w dalszym ciągu trwają negocjacje.

Pytania padły także w stronę Mariusza Pudzianowskiego, który podczas gali będzie pełnił rolę prowadzącego. Pięciokrotny najsilniejszy człowiek świata powiedział, że praca z mikrofonem nie jest dla niego obca. Na temat swojego potencjalnego pojedynku z Alexem Pudzian stwierdził, że łączą ich dobre, wręcz przyjacielskie stosunki i do takiej walki nigdy nie dojdzie.Po konferencji Mariusz wspólnie z Alexem udali się na kilkunastominutowy trening dla mediów, który odbył się w klubie Akademia Walki Warszawa. Materiał wideo z treningu przedstawimy już wkrótce. Już wkrótce także obszerne foto relacje zarówno z konferencji prasowej jak i wspominanego wcześniej treningu Alexa i Mariusza Pudzianowskiego.

6 thoughts on “Po konferencji prasowej przed Strefa Walk: Starcie Polsko – Ruskie

  1. oby orange sport ingffo to puscił co do tego ze pudzian nigdy znim niebedzie walczył bo łacza ich rpzyjacielskie stopsunki haha to kompletnie niezawodowe podejscie do tematu to co on chce sie lac z ludzmi jak ulicy tych ktorych nienawidzi tylko? k..a to nie dyskoteka tylko sport .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *