Po konferencji prasowej przed galą KOK World GP 2014 w Gdańsku

We wtorek, 16-go września, niemal na miesiąc przed wielkim wydarzeniem Kickboxingu jakim będzie gala King Of Kings World GP 2014 in Gdansk, odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz International Bushido Federation i części zawodników, którzy wezmą udział w tej imprezie.

Konferencja odbyła się w docelowym miejscu gali, czyli hali Ergo Arena na pograniczu Gdańska i Sopotu, a przewodniczył jej prezes IBF, Donatas Simanaitis. Dziennikarze obejrzeli kolejno powitanie mistrzyni świata w Kickboxingu, Kamili Bałandy z gdańskiego Championa, Roberta Maruszaka z Corpus Gym, Michała Wlazło z Forfit Gdańsk i Piotra Kobylańskiego z Kobe Gym Gdynia.

Prezes organizacji na wstępie przeprosił za swój polski, obiecując szybką poprawę i jednocześnie zapowiedział cztery kolejne gale na terenie Polski, zaskakując tym zgromadzonych dziennikarzy. Organizacja będąca jedną z największych marek światowego Kickboxingu, powraca do naszego kraju po blisko czterech latach przerwy spowodowanej rozwojem na innych europejskich, a nawet azjatyckich rynkach.

Polscy zawodnicy będący na konferencji stanowią istotną część wydarzenia i mają świadomość oczekiwań jakie niesie za sobą występ na tak ważnej dla Polski i Trójmiasta imprezie. Każdy z nich osobno prezentował swoje motto. „Strasznie się cieszę, że tu wystąpię i mam świadomość, że reprezentuję tu polską kadrę, polskie zawodniczki walczące w Kickboxingu.” – powiedziała Kamila Bałanda, która zmierzy się z z Darią Albers z Niemiec.

Z kolei o wewnętrznym polskim pojedynku na terenie Trójmiasta, Roberta Maruszaka z Michałem Wlazło już narosły mity i jest to wielce oczekiwana konfrontacja. Świetnie, iż odbędzie się ona na tak wielkiej arenie i w wymiarze europejskim. Robert Maruszak powiedział krótko: „zwyciężę ponieważ jestem lepszy”. Michał Wlazło za to dziękował za możliwość walki na KOK a sam pojedynek pokaże – kto jest lepszym zawodnikiem. Piotr Kobylański także dziękował za szansę walki na KOK i co ważniejsze jego pojedynek ma być oprócz finału turnieju wagi ciężkiej, najważniejszym pojedynkiem gali. Zostało to ogłoszone przez Donatasa Simanaitisa w trakcie pytań dziennikarskich.

Po konferencji zawodnicy pozowali do zdjęć i oddali się do dyspozycji dziennikarzom, którzy indywidualnie pytali o przygotowania, oczekiwania i emocje związane z walkami na gali KOK. Gala KOK World GP 2014 in Gdansk już 17 października 2014 w hali Ergo Arena, na pograniczu Gdańska i Sopotu. Bilety do nabycia w cenach: 45, 60, 80, 100 i 300 zł w kasie haliERGO ARENA oraz poprzez sieć www.eBilet.pl i www.eventim.pl

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *