Plus Tygodnia: 12.05-19.05

Kolejny tydzień okraszony zwycięstwami Polaków na pewno cieszy większą część czytelników. Za nami gala KSW 27, na której poznaliśmy nowego mistrza wagi półśredniej, Marcin Held wygrał na Bellator 120, ponadto zawodnicy sportów uderzanych mieli wielce pracowity tydzień, walcząc na galach i Pucharze Świata w Kickboxingu. Zapraszamy do podsumowania minionego tygodnia.

Zacznę od KSW 27 i krótkiego podsumowania gali, o której napisano już niemal wszystko. Zaskoczył Borys Mańkowski, którzy przechodząc z omaplaty do trójkąta nogami poddał duszeniem Asłambeka Saidova z Olsztyna. Borys wygrał pierwszą rundę, czym zaskoczył wszystkich mając w pamięci pierwszą walkę między tymi dwoma zawodnikami. Miejmy nadzieję, że pierwsza polsko – polska trylogia w KSW będzie miała swój finał jeszcze w tym roku, by ostatecznie uciąć wszelkie dyskusje, który z nich jest lepszy. Gratuluję Borysowi, który pokazał się o wiele lepiej niż w pierwszej walce i mam nadzieję, że w kolejnych pojedynkach będzie równie dobry dalej będąc liderem Ankos Zapasy. Ponadto pochwała należy się Mariuszowi Pudzianowskiemu, który pokonał o wiele bardziej doświadczonego Oliego Thompsona na dystansie dwóch rund. KSW 27 pokazało, że w Polsce nie brakuje doskonałych zawodników, a zwłaszcza zawodniczek, które mogą bez najmniejszych kompleksów rywalizować z najlepszymi.

Na Bellator 120 Marcin Held wdał się nieco w bójkę z Nate’m Jolly’m, ale ostatecznie poddał przeciwnika dźwignią na łokieć. Przed Marcinem o wiele trudniejszy test w osobie Patriky Freire i miejmy nadzieję, że w drugim finale turnieju Bellatora, w którym bierze udział zawodnik Bastionu Tychy okaże się szczęśliwy i stanie do walki o pas amerykańskiej organizacji jako pierwszy Polak.

Niezliczoną ilość medali zdobyli polscy Kickboxerzy na Pucharze Świata w węgierskim Szeged. Liczba medali przekroczyła 100 we wszystkich formułach, ale na uwagę zasługują przede wszystkim zwycięzcy K-1 oraz formuły low kick. Zwycięzca turnieju SuperKombat, Dawid Kasperski wygrał w wadze do 86 kg w K-1, a Róża Gumienna zdobyła złoto w wadze do 65 kg. Srebrny medal w formule K-1 zdobyła finalistka turnieju KSW kobiet, Marta Chojnoska. Gratulujemy wszystkim medalistom i mamy nadzieję, że kolejna impreza będzie jeszcze lepsza.

Na zasadach Muay Thai walczyli w Szkocji zawodnicy KO Gym Świdnica. Bartosz Batra wygrał przez KO w trzeciej rundzie w walce na pełnych zasadach Muay Thai. Wojciech Oleksyk zdobył tytuł Mistrza Polski pokonując przez decyzję Rafała Niestrzebę. Pojedynek między trenującym w Szkocji zawodnikiem, a reprezentantem Punchera Wrocław był walką wieczoru tej gali.

Podobno 10 milionów dolarów w karierze zarobił Bob Sapp. Nie zarobił, a odłożył. W ostatnim wywiadzie dla Submission Radio wielki fan prokreacji przyznał, że nie opłaca mu się walczyć za 40 tysięcy dolarów brutto, bo ma wspomnianą kwotę odłożoną na koncie. Sapp jest przykładem człowieka, który do perfekcji opanował umiejętności handlowe i potrafi idealnie sprzedać swój produkt, którym jest on sam. Teraz Amerykanin będzie kontynuował karierę filmową i reklamową, czyli postawi na showbiznes, w którym działa od niepamiętnych czasów jego wielkich walk w Japonii.

Do skandalu doszło na francuskiej gali Radikal Fight Night 2. Najbardziej efektownie walczący zawodnik Muay Thai, weteran Shootboxingu, Bovy Sor Udomson po raz kolejny wybrał się do Europy, by dorobić do pensji fightera. Taj zmierzył się z Mohamedem Galaoui i został najzwyczajniej w świecie oszukany. O ile Francuz dobrze rozpoczął pojedynek, to ostatnia runda była dla niego gehenną, w której kilkukrotnie leżał na deskach. Co ciekawe pojedynek zakończono i według oficjalnego protokołu unieważniono. Jak widać, Polska nie jest krajem, gdzie w perfidny sposób oszukuje się zawodników, a zagrywki rodzimych promotorów z pewnością nie przebiją owego francuskiego numeru.

Pamiętajcie, że za 9 dni Krzysztof Jotko i Paweł Pawlak walczą w UFC! Uzbrójcie się w bilety na galę, wyszukajcie środki transportu i dopingujcie naszych zawodników na hali lub przed monitorami.