Plus miesiąca – listopad!

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym podsumowaniem miesiąca w sportach walki. Jak poprzednio na warsztat bierzemy wydarzenia, które w listopadzie miały miejsce w MMA, sportach uderzanych oraz w grapplingu. Oto wyróżnieni przez nas zawodnicy w listopadzie.

MMA

Najlepszy zawodnik: Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to Damian Grabowski zdobywając pas mistrza M-1 w wadze ciężkiej zasłużył na miano fightera listopada w polskim MMA. Trener i zawodnik Lutadores Opole wciąż jest najlepszy w swojej wadze i mamy nadzieję, że po wypełnieniu kontraktu z M-1 znajdzie się dla niego miejsce w UFC.

Nominowani: Michał Kita, Adrian Zieliński, Kamil Łebkowski, Tomasz Narkun

Najlepsza walka: Niezwykłe widowisko w podwarszawskim Legionowie na PLMMA 24 stworzyli Szymon Dusza z Lutadores Opole oraz Łukasz Bieńkowski z Tajfuna Legionowo. W tej walce mieliśmy tyle emocji, że można by obdarować niejedną zawodową galę MMA w naszym kraju. Ogromne serce do walki Duszy pozwoliło nam oglądać z zapartym tchem zmagania bohaterów walki wieczoru PLMMA 24.

Nominowani: Patryk Grudniewski vs Grzegorz Szulakowski (FEN)

KO miesiąca: Bartłomiej Kurczewski skutecznie wyeliminował Sebastiana Grabarka z walki o pas PLMMA. Zawodnik Gracie Barra Łódź znokautował Poznaniaka kolanem i najbardziej zasłużył na wyróżnienie, chociaż ciężkich nokautów nie brakowało.

Poddanie miesiąca: Może było trochę brutalne, ale Bartosz Chyrek dusząc do nieprzytomności gilotyną Amadeusza Arczewskiego podczas PLMMA 25 w Chełmie zasłużył na wyróżnienie.

Debiut miesiąca: Doskonały zapaśnik, Bartłomiej Bartnicki udanie zadebiutował w MMA na gali MMAFC w Inowrocławiu poddając w pierwszej rundzie Węgra, Sandora Kissa. Miejmy nadzieję, że to nie jest ostatnie słowo Bartka i jeszcze o nim usłyszymy.

Grappling:

Najlepszy zawodnik: Zawodnik łódzkiej Copacabany, Kamil Dąbrówka wygrywając na Mistrzostwach Polski BJJ zapewnił sobie miano najlepszego grapplera listopada, jeśli nie całego roku.

Nominowani: Maciej Kozak, Karol Dzieniszewski

Sporty uderzane:

Najlepszy zawodnik: Zdecydowałem się wyróżnić Marcina Łepkowsiego, za zwycięstwo nad Tomaszem Chrupą na Thai Battle 3.

Nominowani: Oskar Staszczak, Daniel Prokurat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *