PLMMA telegram czyli najnowsze zestawienia organizacji Mirosława Oknińskiego

Profesjonalna Liga MMA nie zwalnia tempa i kontraktuje kolejne ciekawe pojedynki. W końcu dojdzie do starcia mistrza PLMMA w wadze lekkiej, Adriana Zielińskiego (11-3) z utalentowanym podopiecznym Mirosława Oknińskiego, Marianem Ziółkowskim (9-2-1). Ponadto na PLMMA 39 w Prusicach Artur Mroczek (3-2) z Dziki Wschód/Poland Top Team Biała Podlaska zmierzy się w walce wieczoru z faworytem gospodarzy, Łukaszem Borowskim (2-2) z Elitarnych Oborniki Śląskie.

Do walki o pas wagi lekkiej dojdzie podczas PLMMA 42 Extra w Legionowie. Olsztynianin wcześniej jednak zawalczy na kolejnej gali XCage, gdzie jego rywalem będzie Leon del Gaudio (7-2). Ostatni pojedynek podopieczny duetu Derlacz – Bońkowski stoczył na PLMMA 32 w rodzinnym Olsztynie, gdzie jako pierwszy Polak pokonał mocnego fińskiego grapplera, Niko Puhakkę. Wcześniej ta sztuka nie udała się mistrzom KSW w wadze lekkiej: Borysowi Mańkowskiemu, Arturowi Sowińskiemu i Maciejowi Górskiemu. Pas w wadze lekkiej Zieliński zdobył na PLMMA 24 w Legionowie, gdzie pokonał przez decyzję Adama Golonkiewicza z Lutadores Opole.

Ziółkowski ostatni pojedynek stoczył na PLMMA 36, podczas której poddał Tomasza Nebelinga. Wcześniej trenujący w Warszawie zawodnik zmierzył się z maturą, która uniemożliwiła mu starty od styczniowej walki z Jackiem Kreftem, któremu udanie się zrewanżował za porażkę na PLMMA 20 w Pruszkowie.

Walką wieczoru gali w Prusicach będzie wspomniane starcie Borowski vs Mroczek. Dla specjalisty od brania walk na ostatnią chwilę Borowskiego będzie to powrót do klatki po ostatniej kontuzji i wcześniejszej wygranej nad Saszą Jusupowem na gali w Rawiczu. w PLMMA Borowski pokonał legendę karate i Kickboxingu w Polsce, Józefa Warchoła.

Podopieczny Łukasza Grochowskiego po kiepskim starcie w zawodowym MMA wygrał trzy ostatnie walki, ale od blisko roku pozostaje nieaktywny na zawodowej scenie MMA. W ostatniej walce na PLMMA 22 poddał Michała Baranowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.