PLMMA 40: Kamil Łebkowski vs Carlos Prada

Mistrz PLMMA w wadze piórkowej, Kamil 'Bomba’ Łebkowski (9-4) zmierzy się ze szwedzkim pogromca Polaków, Carlosem Pradą (5-3). Pojedynek pomiędzy tą dwójką będzie walką wieczoru gali PLMMA 40 w Białymstoku, która odbędzie się 18-ego października. Stawką walki będzie należący do zawodnika Poland Top Team/Dziki Wschód Biała Podlaska pas dywizji piórkowej.

Dla Łebkowskiego będzie to szansa na przedłużenie passy zwycięstw do pięciu, a ponadto dobra okazja, do pomszczenia Polaków, którzy w wyjazdowych walkach polegli w starciach z Pradą. Zawodnik Łukasza Grochowskiego, który prowadzi własny klub pas mistrza Profesjonalnej Ligi zdobył pokonując na gali PLMMA 25 w Chełmie Kamila Maronia. Później na PLMMA 28 przed swoją publicznością Łebkowski rozprawił się z Rafałem Czechowskim.

Prada w swojej karierze walczył z trzema Polakami i z każdej z tych walk wychodził zwycięsko. Najpierw pokonał Macieja Siembaba, a w dwóch ostatnich walkach na galach IRFA pokonywał kolejno: Dawida Żywicę przed czasem oraz Sebastiana Romanowskiego przez decyzję sędziów. Dla Szweda będzie to pierwsza walka poza granicami półwyspu Skandynawskiego. Miejmy nadzieję, że mistrz PLMMA nie okaże rywalowi zbytniej gościnności i tak samo przyjmie Pradę w Polsce, jak on przyjmował naszych rodaków w swojej ojczyźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *