PLMMA 25 – nokauty i poddania w Chełmie – wyniki i relacja!


fot. Łukasz Kupiński/PLMMA

W sobotę 23-ego października podczas gali PLMMA 25 w Chełmie zobaczyliśmy 2 walki amatorskie i 5 zawodowych.  W walce wieczoru zawodnik, Kamil Łebkowski zmierzył się z niepokonanym Kamilem Maroniem z tarnowskiego Legionu w walce o pas mistrza wagi piórkowej organizacji Mirosława Oknińskiego.

Podopieczny Łukasza Grochowskiego postawił na stójkę, mocno rozpoczął akcjami bokserskimi, ale z czasem zawodnik z Tarnowa przejął inicjatywę w oktagonie. Na minutę przed końcem drugiej rundy Łebkowski trafił rywala i dobił w parterze, czym zapewnił sobie pas mistrza wagi piórkowej PLMMA. Po pojedynku główny trener wszystkich filii Okniński MMA, Mirosław Okniński promował Kamila na purpurowy pas BJJ.

Bartosz Chyrek z Mad Dogs Gdynia szybko zakończył walkę z Amadeuszem Arczewskim z United Gym. Prawym rzucił rywala na deski, próbował dobić w parterze, ale Łodzianin podniósł się z pleców, przyjął kolejny mocny cios i dał się poddać duszeniem gilotynowym, tracąc na dłuższy czas przytomność. Życiu i zdrowiu zawodnika nie zagraża niebezpieczeństwo.

Tomasz Jakubiec z Bastionu Tychy zmusił narożnik Lambeda Akhiadova z Okniński Team do poddania Czeczena po pierwszej rundzie. Pojedynek był toczony tylko w parterze, gdzie podopieczny Oknińskiego próbował dźwigni na nogi. Ta sztuka mu się nie udała i zainkasował kilkanaście ciosów na głowę, co w połączeniu z brakiem sił sprawiło, że stracił przytomność.

Filip Wolański z Grapplingu Kraków dominując nad Sebastianem Rewerą ze Spartakusa Rzeszów zmusił go do poddania w pierwszej rundzie. Wolański obijał w stójce, w parterze i w końcu poddał duszeniem zza pleców swojego przeciwnika.

Rok temu znokautowany W Chełmie w 7 sekund, Kamil Selwa ze Spartakusa Rzeszów wczorajszą galę zapamięta pozytywnie. Rzeszowianin poddał dźwignią na kolano Azamata Mustafaeva z Okniński Team. Selwa długo poprawiał uchwyt na stopę, bowiem najpierw atakował kluczem, a dopiero potem dźwignią. Po obaleniu od razu zdobył półgardę i napalił się na poddanie, co wyszło mu na zdrowie.

W dwóch walkach amatorskich otwierających galę zobaczyliśmy zawodników z Lubelszczyzny. Walczący dla Chełma, Krzysztof Mielniczuk poddał duszeniem zza pleców zawodnika Gladio Świdnik, Mariusza Piszcza. Joanna Stysło przegrała z Roksaną Puczal z Sambo Chełm przez duszenie gilotynowe w drugiej rundzie.

Walki otwarcia:
88 kg: Krzysztof Mielniczuk pokonał Mariusza Piszcza przez poddanie (duszenie zza pleców) w drugiej rundzie, 2:55
57 kg: Roksana Puczal pokonała Joannę Stysło przez poddanie (gilotynowe duszenie) w drugiej rundzie, 1:17

Główna karta:
66 kg: Kamil Selwa pokonał Azamata Mustafaeva przez poddanie (dźwignia na kolano) w pierwszej rundzie, 2:17
66 kg: Filip Wolański pokonał Sebastiana Rewerę przez poddanie (duszenie zza pleców) w pierwszej rundzie, 4:38
73 kg: Tomasz Jakubiec pokonał Lamberta Akhiadova przez TKO (poddanie narożnika) w pierwszej rundzie, 5:00
84 kg: Bartosz Chyrek pokonał Amadeusza Arczewskiego przez poddanie (gilotynowe duszenie) w pierwszej rundzie, 0:48

Walka wieczoru o pas PLMMA w wadze piórkowej:
66 kg:
Kamil Łebkowski pokonał Kamila Maronia przez TKO (uderzenia w parterze) w drugiej rundzie, 3:58

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *