Pierwsza z trzech gal ONE Championship: Fists of Fury 26 lutego w Fightklubie

To będzie prawdziwa uczta dla fanów kick-boxingu! Już 26 lutego w Singapurze w kolejnej gali ONE Championship aż cztery walki w tej formule, a także dwa znakomicie zapowiadające się pojedynki kobiet na otwarcie wydarzenia. Na żywo w Fightklubie!

W starciu wieczoru Ilias Ennahachi zmierzy się Superlekiem Kiatmoo9, a dla pierwszego z nich będzie to premierowa obrona mistrzowskiego pasa w wadze muszej. Holender tytuł wywalczył w sierpniu 2019 roku podczas ONE: Dreams of Gold, kiedy to w trzeciej rundzie odprawił z kwitkiem Petchdama Petchyindee Academy. Ennahachi już wcześniej cieszył się zasłużoną renomą, zwyciężając w swoim debiucie w ONE zaskarbił sobie jednak dodatkowo sympatię i szacunek azjatyckich fanów. 

W piątek w „Mieście Lwa” koronę spróbuje odebrać mu Superlek Kiatmoo9 – aktualny numer dwa rankingu, który pozycję tę zapewnił sobie pokonując Panpayaka Jitmuangnona na gali ONE: No Surrender. Obaj wielokrotnie mierzyli się wcześniej na słynnym stadionie Rajadamnern, ich ostatnie starcie miało jednak dodatkowy wymiar – bardzo szeroko otwierało drzwi do walki o mistrzostwo. Epickie starcie zakończyło się po trzech rundach wygraną Superleka Kiatmoo9, który dzięki temu z bilansem 3:0 w ONE Super Series Muay Thai… zdecydował się kontynuować karierę w kick-boxingu. W swoim debiucie na ONE: A New Breed II pewnie pokonał Fahdiego Khaleda, dzięki czemu w piątek będzie miał szansę odebrać tytuł Ennahachiemu. 

Równie ciekawie zapowiada się drugie starcie wieczoru, w którym legendarny Giorgio Petrosyan (rekord 103-2-2) skrzyżuje rękawice z Davitem Kirią. Włoch to ikoniczna postać nie tylko w środowisku ONE Championship, a swoją pozycję na piedestale umocnił tylko w październiku 2019 roku, zwyciężając w turnieju mistrzowskim ONE i inkasując za triumf czek na milion dolarów. „Doktor” w finałowym starciu z Samym Saną dominował od początku do końca, nie pozwolił skruszyć swojej defensywy i w pełni zasłużenie sięgnął po tytuł. 

Podczas piątkowej gali żelazną obronę Włocha stara się poruszyć Davit Kiria. Obaj zawodnicy rywalizowali już ze sobą w 2012 roku i wtedy Petrosyan nie pozostawił rywalowi złudzeń kto jest lepszy. Wprawdzie od tamtej waliki upłynęło wiele czasu, obaj fighterzy rozwinęli swoje arsenały, w Singapurze znów pewniakiem wydaje się jednak „Doktor”. Czy jego pewność siebie, kliniczna dokładność ciosów i twarda defensywa znów zagwarantują mu sukces? Dla wywodzącego się z karate i mającego potężną siłę rażenia Kirii ewentualne zwycięstwo byłoby jednym z największych triumfów w karierze i oznaczało być może nowy początek. Zwycięzca tej walki niemal na pewno rywalizował będzie bowiem o inauguracyjny pas ONE w wadze piórkowej w kick-boxingu. 

Z kolei w pojedynku Rodtang Jitmuangnon vs Alejandro Rivas stawką również nie będzie „tylko” wygrana, ale także wielce prawdopodobna możliwość walki o pas ze… zwycięzcą pojedynku wieczoru piątkowej gali Ilias Ennahachi vs Superlek Kiatmoo9. Rodtang to tej pory znany był głównie z walk w formule Muay Thai, w „Mieście Lwa” zdecydował się jednak na starcie kick-boxerskie. Czy to dobry krok przekonamy się podczas transmisji w Fightklubie. 

Ostatni, kick-boxerskim pojedynkiem podczas ONE Championship: Fists of Fury będzie konfrontacja Hiroki Akimoto vs Zhang Chenglong. Pierwszy zaimponował azjatyckiej publiczności swoim występem na gali ONE: Hero’s Ascent, podczas której zdemolował Josha Tonnę. Mistrz świata WFKO karate wykazał się wówczas duchem walki, odwracając losy pojedynku i zwyciężając w trzeciej rundzie. Z Zhang Chenglongiem Japończyk zmierzył się w październiku ubiegłego roku, piątkowe starcie będzie więc rewanżem za pojedynek sprzed czterech miesięcy. Poprzednia walka obfitowała w kilka kontrowersji i zakończyła się niejednogłośnym zwycięstwem Akimoto. Jak będzie tym razem? 

Całą galę otworzą dwie walki kobiet i już pierwsza z nich zaostrzy apetyty fanów na cały event, zobaczymy w niej bowiem debiutującą w ONE Championship, 16-letnią Victorię Lee, siostrę Angeli i Christiana… aktualnych mistrzów ONE! Czy najmłodsza z trójki rodzeństwa podąży ich śladem i również zostanie królową organizacji? O tym przekonamy się niebawem, najpierw Victoria będzie musiała w debiucie uporać się z Sunisą Srisen. Emocji nie powinno zabraknąć również w drugiej walce kobiet, w której mająca za sobą dwa efektowne zwycięstwa w ONE Super Series Wondergirl Fairtex zmierzy się z debiutującą w ONE Jackie Buntan. Amerykanka na co dzień trenuje z Janet Todd, obecną mistrzynią ONE, do Azji nie przyjedzie więc po naukę, ale by odnieść pierwsze zwycięstwo w nowej organizacji w karierze. 

ONE Championship: Fists of Fury 26 lutego o godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

Walka o tytuł wagi muszej
Kickboxing 61 kg: Ilias Ennahachi (c) vs. Superlek Kiatmuu9

Co-main event
Kickboxing 70 kg: Giorgio Petrosyan vs. Davit Kiria

Kickboxing 61 kg: Rodtang Jitmuangnon vs. Tagir Khalilov
Kickboxing 66 kg: Hiroki Akimoto vs. Zhang Chenglong
Muay Thai 57 kg: Wondergirl Fairtex vs. Jackielou Buntan
MMA 52 kg: Victoria Lee vs. Sunisa Srisen

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.