Pierwsza obrona mistrzowskiego pasa Kacpra Formeli oraz walka Patryka Duńskiego na gali FEN 40 w Ostródzie

Kacper Formela (13-4, 5 KO, 3 SUB) wystąpi podczas gali FEN 40 w Ostródzie, która odbędzie się 18 czerwca. Będzie to pierwsza obrona tytułu mistrzowskiego przez wojownika z Gdyni.

Formela to świeżo upieczony mistrz FEN w kategorii piórkowej. W Ząbkach pokonał przez techniczny nokaut w 1. rundzie Nicolae Hanteę. Wcześniej zwyciężył na pełnym dystansie z Damianem Frankiewiczem. Wojownik z Pomorza ze znakomitej strony pokazał się kibicom FEN również podczas gali z numerem 29, gdy znokautował w bardzo widowiskowy sposób doświadczonego Kamila Łebkowskiego i zgarnął za to bonus od federacji. Pod koniec 2020 roku pokonał na pełnym dystansie Edgara Davalosa. W debiucie na FEN przegrał minimalnie decyzją sędziów z Łukaszem Charzewskim. Ten bój został wybrany najlepszym pojedynkiem podczas całej gali.

Patryk Duński (8-5, 4 KO, 2 SUB) wystąpi podczas gali FEN 40, która 18 czerwca odbędzie się w Ostródzie. Będzie to trzeci występ zawodnika z Iławy pod szyldem organizacji.

Duński ze znakomitej strony pokazał się podczas gali FEN 39, kiedy w 1. rundzie pokonał przez TKO Krzysztofa Dobrzyńskiego. Wcześniej w spektakularny sposób znokautował w 17. sekundzie walki Kamila Łebkowskiego podczas FEN 35. Zawodnik z Iławy na zawodowstwie przebywa od 2014 roku, reprezentuje klub Arrachion MMA Iława i ma 29 lat. W czerwcu 2019 roku pokonał przez poddanie Macieja Kalicińskiego, wcześniej w premierowej odsłonie znokautował Davita Karapetiana. Duński w 2018 roku zremisował z Hubertem Sulewskim, a wcześniej mierzył się ze znanymi z klatki FEN zawodnikami – Danielem Rutkowskim, Kacprem Formelą czy Damianem Frankiewiczem.