Pierwszą galą UFC w Nowym Jorku będzie UFC 205 i zawalczy na niej Ronda Rousey

UFC New York big

UFC ogłosiło kolejne szczegóły dotyczące organizacji pierwszej gali w Nowym Jorku.

Gala UFC 205 będzie tą pierwszą która zostanie zorganizowana w Madison Square Garden, a odbędzie się ona 12 listopada tego roku. Informacja pochodzi od jednego z właścicieli UFC Lorenzo Fertitta, który 14 kwietnia przybył do Nowego Jorku na spotkanie podczas którego gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo zalegalizował MMA w tym stanie.

@RyanGerbosi Twitter
@RyanGerbosi Twitter

To jednak nie koniec ciekawych informacji, ponieważ razem z Lorenzo Fertittą, była na tym spotkaniu była mistrzyni wagi koguciej Ronda Rousey, która przez kilka lat promowała MMA i walczyła o legalizację Nowym Jorku. „Rowdy” od dawna mówiła, że chciałaby zawalczyć w „Najwspanialszej na świecie arenie” jaką jest według niej Madison Square Garden.

„Chcę być powiązana z tym historycznym miejscem i chcę być pozytywnie zapamiętana. Bardzo chciałabym mieć możliwość stoczenia walki tutaj, ponieważ jest to kolejny raz kiedy czuję, że mam prawo do tego gdyż walczyłam o to. To nie jest cos, co mi spadło z nieba, ja byłam częścią tego procesu i uważam, że inni zawodnicy z Nowego Jorku będą odczuwać to samo kiedy będą walczyć w swoim mieście.”

Oto, co miał do powiedzenia gubernator Andrew Cuomo na temat gali UFC 205.

„Jestem bardzo podekscytowany listopadową galą w MSG. Nie jestem promotorem, ale jesli Ronda Rousey będzie walczyć tutaj w listopadzie, to będzie piekielnie dobra gala. Będę musiał zadzwonić i zarezerwować sobie miejsce.”

Wygląda na to, że powrót Rousey jeszcze w tym roku jest już pewny, ale nie wiadomo jeszcze  kim się zmierzy na UFC 205. Najbardziej prawdopodobnym pojedynkiem będzie walka ze zwyciężczynią starcia Miesha Tate vs Amanda Nunes, które odbędzie się na UFC 200.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *