Phil Davis nie rozpamiętuje porażki z Vadimem Nemkovem przed rewanżem na gali Bellator 257

Bellator

Przeszłość to przeszłość i nie należy jej rozpamiętywać. Tego rodzaju podejście ma Phil Davis w stosunku do rewanżu z mistrzem wagi półciężkiej Vadimem Nemkovem z którym zmierzy się na gali Bellator 257.

Jako były mistrz Bellatora w wadze półciężkiej, Phil Davis powiedział, że w żaden sposób nie myśli o przegranej przez niejednogłośną decyzję z obecnym mistrzem Vadimem Nemkovem przed ich rewanżem na gali Bellator 257. Davis (22-5 MMA, 9-2 BMMA) nie chce rozwodzić się nad tym, co mogłoby być, ponieważ przegrał przez niejednogłośną decyzję z Nemkovem (13-2 MMA, 5-0 BMMA) w 2018 roku. Jest to jedyna przegrana Davisa w jego ostatnich sześciu walkach w Bellatorze.

„Nie obchodzi mnie to, nie interesuje mnie to”, powiedział Davis w rozmowie z MMA Junkie. „Dla mnie, oglądanie się wstecz i mówienie: „Och, powinni byli dać zwycięstwo mnie”, to strata mojego czasu i mojej energii. Nigdy nie stanę się lepszy robiąc tak. Jestem za tym, żeby stawać się lepszym i wygrywać walki, więc po co w ogóle wliczać to w moją egzystencję? Pogodziłem się z tym. Sędziowie mają trudną pracę. Oni powiedzieli, że nie wygrałem, więc nie wygrałem.”

Pomimo tego, że zaakceptował porażkę, Davis powiedział, że wyniósł z niej kilka lekcji, które stara się wykorzystać w swojej karierze. „Mr. Wonderful” powiedział, że ważne jest dla niego, aby być bardziej agresywnym w swoich walkach.

„Patrzę na tę walkę i myślę, że muszę zacząć wcześniej i kiedy znajdę jakąś lukę. Muszę od razu ją wykorzystać. Niekoniecznie mogę to robić z finezją przez cały czas. Czasami po prostu trzeba się trochę wysilić, być trochę brutalem i załatwić sprawę”.

36-letni fighter czuje, że ma dobry obraz tego, jak może wyglądać walka rewanżowa, dzieląc klatkę z Nemkovem już wcześniej, ale przyznaje, że zarówno on, jak i jego przeciwnik poprawili się od 2018 roku.

„Czuję, że zdecydowanie obaj jesteśmy lepsi, ale wciąż jesteśmy zawodnikami tamtej walki. Spodziewam się, że tak będzie. (…) Jednocześnie rewanż jest trochę dziwny, ponieważ oczekujesz, że dana osoba zrobi coś innego. Nie wiem, co ten facet zrobi. Staram się podejść do tego na nowo i po prostu mieć pojęcie o tym, co on próbuje zrobić, ale nie wchodzić tam z gotowym scenariuszem tego, co zrobi lub jego planem ataku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.