Pewne zwycięstwo AKS na początek zmagań w PWPW KLZ

AKS Madej Wrestling Team

AKS MADEJ WRESTLING TEAM mocnym akcentem rozpoczął walkę o obronę tytułu mistrza PWPW KLZ. Na inaugurację rozgrywek drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, z aktualnymi medalistami mistrzostw świata w składzie, pewnie pokonała we własnej hali ekipę Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 23:11.

 Przed rozpoczęciem spotkania Damian Fedorowicz, prezes PWPW KLZ przyznał, że może ono być uważane za przedwczesny finał. Wysoki poziom sportowy i duża liczba widowiskowych akcji potwierdziły te przewidywania. Inauguracyjny mecz nowego sezonu był także testem dla nowego systemu punktacji premiującego ofensywny styl prowadzenia walki. Wydarzenia na macie pokazały, że wprowadzone zmiany jeszcze bardziej uatrakcyjniły zapaśnicze starcia.

Pierwsza z roli faworytki musiała wywiązać się Iłona Semkiw. Ukraińska zawodniczka AKS starcie z Migleną Seliszką rozpoczęła od prowadzenia, ale reprezentantka gości zaczęła odrabiać straty i w pewnym momencie miała na koncie tylko jeden punkt mniej. Doświadczona Semkiw w końcówce przeprowadziła decydującą akcję, dzięki której zwyciężyła 8:5.

Drugi pojedynek przebiegał pod dyktando Iwana Izdebskiego. Walczący w stylu wolnym zawodnik drużyny Boruta-Olimpijczyk po serii młynków szybko wyszedł na prowadzenie 8:0, a ostatecznie pokonał Adama Bieńkowskiego 10:2.

Piotrkowianie mieli ogromną szansą na zwycięstwo w trzeciej konfrontacji, ponieważ na macie pojawił się Mateusz Bernatek. Świeżo upieczony wicemistrz świata pojedynkował się z rówieśnikiem, 22-letnim Przemysławem Piątkiem. Niewiele brakowało, by walka zakończyła się przed czasem, kiedy Bernatek po kombinacyjnej akcji zdobył 11 punktów. Srebrny medalista z Paryża w ostatnich sekundach otrzymał kolejne punkty, dzięki czemu dał AKS zwycięstwo w stosunku 4:0.

Bardzo trudne zadanie stało przed Katarzyną Mądrowską, którą czekało starcie z Roksaną Zasiną, najlepszą zawodniczką poprzedniego sezonu PWPW KLZ. Mądrowska zaczęła ambitnie od prowadzenia 2:0, ale faworytka szybko odrobiła straty, wyszła na prowadzenie 4:2 i kontrolując przebieg starcia do końca dała gościom trzy ważne punkty.

Drugi z piotrkowskich wicemistrzów świata, wolniak Magomedmurad Gadżijew, zgodnie z oczekiwaniami także nie dał szans rywalowi, Marcinowi Majce, i zakończył walkę przed czasem jeszcze szybciej niż Mateusz Bernatek.

W starciu klasyków w kategorii do 85 kg kibice byli świadkami pojedynku doświadczonych zapaśników. Wydawało się, że reprezentujący barwy gospodarza Michał Król utrzyma minimalne prowadzenie, ale Łukasz Fafiński zdołał w końcówce przeprowadzić akcję na wagę remisu.

W ostatnim kobiecym pojedynku, na macie pojawiła się multimedalistka mistrzowskich imprez seniorskich Julija Tkacz. Mimo ambitnego początku w wykonaniu Taybe Yusein, Ukrainka w drugiej rundzie, dzięki kombinacji młynków, wyszła na prowadzenie 12:3, które potem jeszcze powiększyła.

Przed dwiema ostatnimi walkami AKS prowadził już 17:9 i był w zasadzie pewny zwycięstwa. I chociaż w pojedynku w stylu wolnym do 97 kg Mateusz Filipczak walczył bardzo ambitnie, to musiał uznać wyższość Zbigniewa Baranowskiego, który zapewnił gospodarzom zwycięstwo na otwarcie sezonu.

W kończącej zmagania walce klasyków w kategorii 130 kg Radosław Grzybicki pokonując Rafała Krajewskiego potwierdził dominację obrońców tytułu.

Nawet w najśmielszych snach nie spodziewałem się tak wyraźnego zwycięstwa na początek sezonu. Pokazaliśmy ogromną siłę i wielkie ambicje a klasą dla siebie były nasze największe gwiazdy – medaliści sierpniowych mistrzostw świata – powiedział po meczu Michał Jaworski, menedżer AKS MADEJ WRESTLING TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI.

Piotrkowianie wygrali aż sześć z dziewięciu walk i pierwszej kolejce fazy grupowej PWPW KLZ pokonali ekipę Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 23:11.

AKS MADEJ WRESTLING TEAM – Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 23:11 (małe punkty 65:34)

zapasy kobiet 48 kg: Iłona Semkiw – Miglena Seliszka 3:1 (małe punkty 8:5)
styl wolny 57 kg: Adam Bieńkowski – Iwan Izdebski 1:3 (małe punkty 2:10)
styl klasyczny 66 kg: Mateusz Bernatek – Przemysław Piątek 4:0 (małe punkty 15:0)
zapasy kobiet 58 kg: Katarzyna Mądrowska – Roksana Zasina 1:3 (małe punkty 2:8)
styl wolny 74 kg: Magomedmurad Gadżijew – Marcin Majka 4:0 (małe punkty 13:0)
styl klasyczny 85 kg: Michał Król – Łukasz Fafiński 1:1 (małe punkty 1:1)
zapasy kobiet 69 kg: Julija Tkacz – Taybe Yusein 3:1 (małe punkty 14:3)
styl wolny 97 kg: Zbigniew Baranowski – Mateusz Filipczak 3:1 (małe punkty 7:5)
styl klasyczny 130 kg: Radosław Grzybicki – Rafał Krajewski 3:1 (małe punkty 3:2)

Informacja prasowa

AKS-Boruta
AKS-Boruta
AKS-Boruta
AKS-Boruta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.