Petr Yan vs. Sean O’Malley na UFC 280

Starcie kogucich trafi do karty październikowej gali.

Podczas rozmowy ze stacją ESPN Sean O’Malley (15-1 1 NC, 7-1 1 NC w UFC, #13 w rankingu UFC) potwierdził, że podczas gali UFC 280 zmierzy się z Petrem Yanem (16-3, 8-2 w UFC, #1 w rankingu UFC).

O’Malley ostatni razy rywalizował na początku bieżącego miesiąca, jego starcie z Pedro Munhozem zostało uznane za nie odbyte po nie intencjonalnym palcu w oko, po którym rywal nie mógł kontynuować starcia. Przed tą walką Sean ciosami odprawiał Thomasa Almeidę, Krisa Moutinho oraz Rauliana Paivę.

Yan w lipcu 2020r. pokonał Jose Aldo przed czasem i zdobył wakujące mistrzostwo wagi koguciej. W pierwszej obronie tytułu Rosjanin rywalizował z Aljamainem Sterlingiem i został zdyskwalifikowany za kolano na głowę rywala w parterze. Następnie, pod nieobecność mistrza, Petr zdobył tymczasowy pas pokonując Cory’ego Sandhagena. W pojedynku unifikacyjnym Yan musiał uznać wyższość Sterlinga.

Gala UFC 280 odbędzie się 22 października w Abu Dhabi, w walce wieczoru Charles Oliveira podejmie Islama Makhacheva w rywalizacji o pas dywizji lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *