Petr Yan twierdzi, że UFC nie chce „fałszywego mistrza” w walce wieczoru, Aljamain Sterling odpowiada, że walkę przełożono z winy Yana

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Petr Yan nazwał Aljamaina Sterlinga „żałosnym kłamcą” za próbę kontrolowania narracji w ich rywalizacji, „Funk Master” odpowiedział mu równie ostrymi komentarzami.

Petr Yan oskarżył mistrza wagi koguciej UFC Aljamaina Sterlinga o kłamstwo.

Sterling niedawno ujawnił, że walka unifikacyjna o tytuł pomiędzy nim a tymczasowym mistrzem Yanem została przeniesiona z marcowej gali UFC 272 na kwietniową UFC 273. Amerykanin twierdził, że powodem przesunięcia jest fakt, że jego rosyjski przeciwnik nie otrzymał jeszcze szczepionki przeciwko COVID-19.

W odpowiedzi Yan umieścił wpis w mediach społecznościowych, w którym oskarżył Sterlinga o próbę „kontrolowania narracji”.

„Żałosny kłamca desperacko próbuje dobrze wypaść i kontrolować narrację, ale to nie zadziała. Jestem zaszczepiony i gotowy do rozwalenia cię wszędzie, nawet jutro. UFC po prostu nie chce, aby fałszywy mistrz był bohaterem walki wieczoru”.

Chwilę później Sterling bronił swoich wypowiedzi twierdząc, że jego informacje pochodzą bezpośrednio od szefostwa UFC. 32-latek odpłacił się Yanowi własnym tweetem.

„Lmao ja tylko powtarzam to co mi powiedziano przez szefów. Nie daj się wkręcić z tymi swoimi ziemniaczanymi cyckami! Chętnie bym cię wyruchał również jutro. To może być łatwo zorganizowane. Mysz.”

Ta wymiana uprzejmości nastąpiła po tym, jak długo oczekiwany rewanż pomiędzy dwoma czołowymi kogucimi został po raz kolejny przełożony. Na swoim podcaście Weekly Scraps, Sterling ogłosił:

„Szybka aktualizacja, wiem, że pewnie widzieliście niektóre z wiadomości, ale tak, mówią o przesunięciu naszej walki na kwiecień. Nie z mojego powodu. To jest to co mi powiedziano, że (Petr Yan) nie jest zaszczepiony. Yan nie jest zaszczepiony, więc nie może walczyć w marcu. „Jestem Yan i nie jestem zaszczepiony, więc nie mogę walczyć w marcu”. Właściwie to szanuję jego gangsterkę. Jeśli to jest prawdziwy powód, to faktycznie szanuję jego postawę. Szanuję to, ale to nie ma sensu i nabijam się z tego, bo niby miałby być zaszczepiony w kwietniu? Nie sądzę.”

Rewanżowe starcie Aljamaina Sterlinga z Petrem Yanem pierwotnie miało być co-main eventem UFC 267 w październiku ubiegłego roku. Jednak „Funk Master” został zmuszony do wycofania się z walki po tym, jak podobno pojawiły się problemy z szyją.

W związku z tym UFC zdecydowało się na walkę o pas tymczasowy. Do walki z Yanem wkroczył notowany na 4. miejscu Cory Sandhagen, który stoczył rewelacyjny pojedynek. Rosjanin zwyciężył przez jednogłośną decyzję.

W co-main evencie gali UFC 273 dojdzie w końcu do rozstrzygnięcia jednego z najgorętszych konfliktów ostatnich lat. Aljamain Sterling i Petr Yan zmierzą się 9 kwietnia w drugim mistrzowskim pojedynku tej gali poprzedzając starcie o pas wagi piórkowej między mistrzem Alexandrem Volkanovskim a „Koreańskim Zombie” Chanem Sung Jungiem, który został zestawiony jako zastępstwo za Maxa Hollowaya.

Wracając do walki w wadze koguciej, Sterling zdobył tytuł UFC w mocno kontrowersyjny sposób. W ich pierwszej walce na UFC 259 przyjął nielegalne kolano na głowę, przez co Yan został zdyskwalifikowany. Krytycy Amerykanina twierdzą, że „Funk Master” po mistrzowsku odegrał rolę, udając niezdolność do kontynuowania walki. Ostatecznie to on został mistrzem wagi koguciej.

Od tego czasu obydwaj zawodnicy nie oszczędzają siebie w mediach społecznościowych. Pozostaje mieć nadzieję, że walka na UFC 273 dojdzie do skutku i rozstrzygnie tę rywalizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *