Petr Yan i Henry Cejudo w słownej potyczce po oskarżeniach o unikanie walki

Petr Yan planuje jesienny powrót do oktagonu UFC i wystosował otwarty apel do czołowych zawodników wagi koguciej w tym również do Henry’ego Cejudo.

Petr Yan planuje powrócić do oktagonu pod koniec tego roku i wystosował otwarty apel do wszystkich czołowych pretendentów do tytułu w wadze 135 funtów. Ostatni pojedynek byłego mistrza to przegrana przez niejednogłośną decyzję z Aljamainem Sterlingiem i „No Mercy” chce powrócić na zwycięską drogę.

„Tej jesieni każdy z czołówki dywizji może to dostać 👊🏼”

Yan jest obecnie notowany na #1 miejscu w rankingu wagi koguciej. Aljamain Sterling, panujący mistrz, ma podobno zmierzyć się z numerem #2 w rankingu T.J’em Dillashawem jeszcze w tym roku, ale walka nie została jeszcze sfinalizowana.

Z kolei w sierpniu mają się zmierzyć numer #3 Jose Aldo i numer #6 Merab Dvalishvili, a także numer #5 Marlon Vera i numer #8 Dominick Cruz. Na wrzesień UFC planuje również walkę pomiędzy notowanym na #4 miejscu Corym Sandhagenem i notowanym na #11 miejscu Songiem Yadongiem.

Jeśli wszystkie wyżej wymienione walki dojdą do skutku, Rob Font z numerem #7 pozostanie jedynym zawodnikiem bez walki. Font jest po porażce przez decyzję z Marlonem Verą, w której doznał wielu obrażeń. Walka pomiędzy Fontem i Yanem, prawdopodobnie dwoma najlepszymi bokserami w dywizji, z pewnością byłaby interesująca.

Petr Yan celuje jednak w walkę z Henrym Cejudo

Podczas gdy Rob Font wydaje się być jedynym dostępnym zawodnikiem w wadze koguciej, Petr Yan wziął na celownik byłego mistrza dwóch dywizji Henry’ego Cejudo. Cejudo niedawno powrócił do testów USADA i dał jasno do zrozumienia, że ma zamiar powrócić do oktagonu.

„Triple C” przeszedł na emeryturę po zwycięstwie przez TKO nad Dominickiem Cruzem w 2020 roku. Teraz, gdy olimpijczyk nie jest już na emeryturze, Yan rzucił mu wyzwanie:

„Hej @HenryCejudo, dużo mówiłeś, kiedy byłeś „na emeryturze”. Teraz nadszedł czas, aby to poprzeć (czynami)! 👊🏼”

Henry Cejudo i Petr Yan nie szczędzili sobie ostatnio ostrych słów w mediach społecznościowych, po tym, jak Rosjanin zarzucał swojemu amerykańskiemu koledze, że ten go „olał”. Cejudo odparł, radząc Yanowi, aby poprawił swoje zapasy i powtórzył, że jego celem jest walka mistrzowska po powrocie.

„Tylko gdybyś miał złoto (pas), które chciałbym zakopać. Powinieneś wrócić do Dagestanu i nauczyć się więcej zapasów, ponieważ zostałeś pokonany przez gościa z Division III All American. To nie byłoby mądre, gdybyś po tej porażce dostał mistrza olimpijskiego.”

Yan odpowiedział Cejudo:

„Prawda jest taka, że ​​przeszedłeś na emeryturę w dniu, w którym zostałem pretendentem numer 1 i wróciłeś z emerytury w tym samym dniu, w którym przestałem być mistrzem. Teraz znowu mnie unikasz, tylko udowadniając te fakty.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *