Pearl Gonzalez i Rachael Ostovich dołączają do Bare Knuckle FC

Byłe zawodniczki UFC, Pearl Gonzalez i Rachael Ostovich podpisały kontrakt z organizacją Bare Knuckle FC, która organizuje pojedynki bokserskie na gołe pięści.

Była zawodniczka UFC i pretendentka do tytułu Invicta FC podpisała kontrakt na kilka walk z Bare Knuckle FC. Szczegóły dotyczące debiutu Gonzalez w organizacji nie zostały ujawnione.

„Pearl jest niesamowitym dodatkiem do naszej rosnącej listy walczących kobiet” – stwierdził prezes BKFC Dave Feldman. „Jej najlepszym zestawem umiejętności są uderzenia, co sprawia, że jest to idealne przejście dla jej kariery. Jest bardzo popularna w świecie sportów walki, zarówno ze względu na jej umiejętności walki, jak i komentowanie ich na różnych platformach, i nie możemy się doczekać, aby rozpocząć z nią współpracę.”

Pearl Gonzalez (10-5 MMA) ma ponad 10-letnie doświadczenie w MMA. 34-latka dołączyła do UFC w 2017 roku jako była mistrzyni wagi słomkowej kobiet XFC. Jej kariera w UFC nie poszła jednak zgodnie z planem. Jej bilans w UFC to 0-2 z przegranymi z Cynthią Calvillo i Polianą Botelho.

Po zwolnieniu z UFC, Gonzalez przeszła do Invicta FC, gdzie osiągnęła bilans 4-2 i walczyła o tytuł w wadze muszej z Vanessą Porto. Gonzalez miała powrócić do Invicty w listopadzie ubiegłego roku, aby walczyć o wakujący tytuł wagi muszej, ale została zmuszona do wycofania się po otrzymaniu pozytywnego wyniku na COVID-19.

„Dokonałam największego poświęcenia w moim życiu, spakowałam wszystko i przeniosłam się na Brooklyn w Nowym Jorku, na stałe, aby trenować z najwspanialszą bokserką na świecie, Amandą Serrano” – stwierdziła Gonzalez. „Obiecuję, że poświęcę swoje życie, aby zostać następną mistrzynią świata BKFC i nie mogłabym być szczęśliwsza, aby rozpocząć ten nowy rozdział w moim życiu.”

Drugą nową zawodniczką, która dołączyła do organizacji BKFC jest Rachael Ostovich.

Ostovich, była zawodniczka UFC, która rozstała się z organizacją w grudniu po trzech przegranych walkach, podpisała umowę na walki bokserskie na gołe pięści.

W komunikacie prasowym BKFC poinformowano, że zawodniczka zadebiutuje w organizacji w lipcu.

„Zawsze staramy się podpisywać kontrakty z zawodnikami, którzy potrafią walczyć, i to jest właśnie to, co Rachael wnosi do naszej organizacji” – powiedział prezes BKFC Dave Feldman. „Z niecierpliwością czekam na jej debiut w lipcu. Wiem, że ona ciężko trenuje i pracuje nad swoim boksem każdego dnia i oczekujemy od Rachael dużych rzeczy.”

30-letnia Ostovich, 30 podpisała kontrakt z UFC w 2017 roku po występie w „The Ultimate Fighter 26.” W swoim debiucie w UFC na TUF 26 Finale, Ostovich pokonała Karine Gevorgyan przez poddanie w pierwszej rundzie.

W 2018 roku Ostovich doznała pierwszej przegranej, kiedy została poddana przez Montanę De La Rosę na TUF 27 Finale. W 2019 roku Ostovich, w swojej pierwszej walce po powrocie od sprawy o przemoc domową, zmierzyła się z Paige VanZant. Została poddana w drugiej rundzie. VanZant również jest zawodniczką BKFC, więc możliwe jest, że dojdzie między nimi do rewanżu.

„Jestem tak podekscytowana, że mogę walczyć w najszybciej rozwijającym się sporcie na świecie” – stwierdziła Ostovich. „Nie mogę się doczekać mojego debiutu w lipcu. Widziałem i słyszałem świetne rzeczy o BKFC i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być częścią tej drużyny. Nie mogę się doczekać ogłoszenia przeciwniczki.”

W styczniu 2020 roku, Ostovich uzyskała pozytywny wynik testu antydopingowego przez skażone suplementy i w rezultacie została zawieszona na osiem miesięcy. Po zakończeniu zawieszenia, ostatnia przegrana Ostovich nadeszła 28 listopada na UFC on ESPN 18, kiedy to została skończona kopnięciem na korpus i ciosami przez Ginę Mazany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *