Paulo Costa wskazał możliwy termin powrotu do Oktagonu i dwóch potencjalnych rywali

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Rywalizujący w wadze średniej UFC Paulo Costa ujawnił przedział czasu swojego powrotu do Oktagonu i zasugerował dwóch potencjalnych przeciwników na kolejny pojedynek.

Paulo Costa miał walczyć z Robertem Whittakerem w pojedynku o miano pretendenta numer jeden do tytułu na karcie UFC Fight Night 188 zaplanowanej na 17 kwietnia, ale walka nie odbędzie się, ponieważ Costa jest obecnie chory. UFC nie chciało ryzykować, że nie będzie on gotowy do walki, więc organizacja wycofała Costę i zastąpiła go Kelvinem Gastelumem.

Po tym jak Costa oficjalnie wypadł z walki z Whittakerem, już myśli o tym, z kim mógłby się zmierzyć, gdy wróci do Oktagonu, gdy poczuje się lepiej. Rozmawiając z AG Fight, Costa powiedział, że planuje powrót do klatki od maja i wymienił Jacka Hermanssona i Jareda Cannoniera jako potencjalnych przeciwników, jednocześnie odrzucając Dereka Brunsona jako jednego z nich. Brunson walczy z Kevinem Hollandem w ten weekend na UFC on ESPN 21 22, ale obaj ci zawodnicy nie są w pierwszej piątce, a na walkę z takimi rywalami liczy Costa po powrocie do Oktagonu.

„Myślę, że Derek Brunson jest dalej z tyłu (w rankingach), bardziej nieznany, poza grą o najwyższą stawkę. Nie sądzę, żeby był w czołówce. Pozostali dwaj Jared Cannonier i Jack Hermansson, którykolwiek z nich. Kogokolwiek zechce publiczność, kogokolwiek zechce UFC, (będę z nim walczył.”

Paulo Costa (13-1) to obecnie numer dwa w rankingu wagi średniej UFC, więc mimo przegranej z Israelem Adesanyą przez TKO na UFC 253 i wypadnięciu z walki z Whittakerem, pozostaje jednym z najwyżej notowanych zawodników na w swojej kategorii wagowej. Cannonier jest notowany na 3 miejscu, Hermansson na 6, Brunson na 7, a Holland na 10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.