Paulo Costa chce walczyć z Chrisem Weidmanem, ale jest też otwarty na pojedynek z Israelem Adesanya

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Niepokonany zawodnik wagi średniej UFC Paulo Costa chciałby zmierzyć się w kolejnej walce z byłym mistrzem Chrisem Weidmanem w MSG w Nowym Jorku, ale jeśli fani chcą zobaczyć go w walce z Israelem Adesanya, to Brazylijczyk jest otwarty na to starcie.

Paulo Costa (12-0) dał jasno do zrozumienia, że ​​chce, aby jego następnym rywalem był Chris Weidman, ale w przypadku gdyby do tego pojedynku nie doszło, „The Eraser” ma na oku innego potencjalnego przeciwnika i jest nim również niepokonany w zawodowym MMA Israel Adesanya (14-0).

Paulo Costa w ostatniej walce na gali UFC 226 odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze kończąc przez TKO w drugiej rundzie Uriah Halla. Zaraz po wygranej, Costa poinformował w rozmowie z mediami, że chce spotkać się teraz z byłym mistrzem wagi średniej Chrisem Weidmanem na listopadowej gali UFC 230 w w Nowym Jorku.

Costa został zapytany o możliwość walki z obiecującym Israelem Adesanya, który dzień wcześniej pokonał przez jednogłośną decyzję Brada Tavaresa na gali TUF 27 Finale. Wówczas Brazylijczyk nie wydawał się być zainteresowany tym pojedynkiem, ale w rozmowie z MMAjunkie Radio przejawiał już większe zainteresowanie i uznał tę walkę jako opcję, gdyby nie powiódł się plan na walkę z Weidmanem.

„Po raz pierwszy usłyszałem jego imię w piątek, kiedy walczył. Ludzie pytali mnie o tę walkę, a ja powiedziałem, że nie znam tego faceta. Jeśli jednak ludzie chcą tej walki, zróbmy ten pojedynek.

Moim priorytetem jest Chris Weidman. Jest byłym mistrzem, jest bardzo znany na świecie i jest wysoko notowany. Jestem zawodnikiem i to UFC decyduje. Dana White decyduje. Jestem tutaj, aby toczyć największe i najwspanialsze pojedynki. Jeśli więc on tego chce i wszyscy tego chcą, będę walczył z Israelem.”

Prawdopodobnie zarówno Costa jak i Adesanya zgodziliby się na tę walkę, ale wygląda na to, że UFC ma inne plany wobec tych dwóch zawodników o czym powiedział prezydent UFC Dana White po gali UFC 226.

Israel Adesanya wspominał w niedawnym wywiadzie Joe Rogan MMA Show, że ​​UFC chętnie zestawiłoby ich ze sobą do walki, ale organizacja chce, aby obydwaj zyskali jeszcze większą popularność w tym sporcie i zajęli wyższe pozycje w rankingu. Być może w przyszłości Costa i Adesanya zmierzą się w eliminatorze do walki o pas lub nawet w samej walce o tytuł wagi średniej.

2 thoughts on “Paulo Costa chce walczyć z Chrisem Weidmanem, ale jest też otwarty na pojedynek z Israelem Adesanya

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *