Paul Felder uważa Beneila Dariusha za największe zagrożenie dla Charlesa Oliveiry

Komentator i były zawodnik UFC ocenia sytuację w czołówce wagi lekkiej.

Obecnie waga lekka nie posiada mistrza – Charles Oliveira (33-8 1 NC, 21-8 1 NC w UFC, #1 w rankingu UFC) na UFC 274 poddał Justina Gaethje (23-4, 6-4 w UFC, #3 w rankingu UFC), ale nie wyszedł z klatki z pasem z powodu przekroczenia limitu wagowego. Brazylijczyk będzie walczył o tytuł prawdopodobnie w późniejszych miesiącach roku, nie znamy jeszcze nazwiska jego rywala, ale bardzo możliwe, że będzie to Islam Makhachev (22-1, 11-1 w UFC, #4 w rankingu UFC).

Paul Felder, ostatni zawodnik, który pokonał Charlesa, uważa że to nie Rosjanin może być największym wyzwaniem dla Oliveiry. Zdaniem komentatora trudniejszym przeciwnikiem dla Do Bronxa może być Beneil Dariush (21-4-1, 14-3-1 w UFC, #6 w rankingu UFC).

Ja jestem na emeryturze, więc to nie mogę być ja, ale śmiem powiedzieć, że ktoś taki jak Beneil Dariush jest gorszy dla stylu Charlesa.

Mówiłem to samo gdy Khabib nadal był w grze, zawsze mówiłem, że ze względu na styl to Oliveira byłby dla niego najtrudniejszy. To jak on walczy w parterze i akceptuje pozycję z pleców jest tak niebezpieczne.

Myślę, że ktoś taki jak Charles ma kogoś takiego jak Dariush. To jak pokonał Tony’ego było imponujące. Uważam, że Beneil jest trudniejszy dla Oliveiry nawet bardziej niż Makhachev, ponieważ Islam będzie chciał wygrać zapasami a Charles jest dobry w tego typu wymianach.

W konfrontacji z Charlesem Oliveirą nie mają znaczenia świetne obrony obaleń. On znajdzie drogę do Twoich pleców. Mój typ na zawodnika, który pokona Oliveirę to Beneil Dariush.

Dariush jest obecnie na fali siedmiu kolejnych zwycięstw mając na koncie m.in. efektowne nokauty w starciach z Drakkarem Klose i Scottem Holtzmanem oraz poddania w walkach z Drew Doberem i Frankiem Camacho.

Jako ważny czynnik Felder wskazuje także mocną stójkę Beneila.

Oczywiście on może znokautować Oliveirę. On walczy z odwrotnej pozycji, nie boi się walki w stójce. Do tego ma świetne kopnięcia i nie obawia się zagryźć zębów gdy idzie ciężko. Nawet teraz Charles nie jest w stanie tego zrobić. Bardzo chciałbym zobaczyć tę walkę.

W przeszłości Beneil był już zestawiany do walki z Oliveirą a także Makhachevem jednak oba starcia nie doszły do skutku. Obecnie Dariush wraca do zdrowia po kontuzji stopy, która wyeliminowała go z lutowej walki przeciwko Rosjaninowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *