Paul Daley pokonał przed czasem Sabaha Homasi w pełnej akcji walce na gali Bellator 257

Bellator

Paul Daley i Sabah Homasi nie darzą się sympatią, co pokazali przed walką na gali Bellator 257, a ich pojedynek dostarczył spodziewanych emocji.

Sabah Homasi (15-9 MMA, 4-3 BMMA) rozpoczął walkę dosyć agresywnie, ale to Paul Daley (43-17-2 MMA, 8-4 BMMA) skończył go przez TKO w drugiej rundzie walki w wadze 175 funtów w Mohegan Sun Arena w Uncasville.

Walka była bardzo zacięta od początku do końca, z szalonymi zmianami tempa. Homasi wyszedł w pierwszej rundzie wyprowadzając wysokie kopnięcia i kopnięcia na nogi, po czym zaatakował mocnym prawym, który trafił Daleya w ucho i ogłuszył go. Homasi ruszył po skończenie, ale gdy Daley słaniał się na nogach i cofał, Homasi upadł na matę przy próbie kopnięcia na głowę. Pozwoliło to na krótki reset, po czym Homasi wystrzelił latającym kolanem, a przy lądowaniu powalił Daleya kolejnym ciosem. Homasi wpadł w gardę Daley’a i zastosował ground-and-pound, ale Daley zdołał wrócić na nogi i zakończył rundę w mocnym stylu. W klinczu Anglik wyprowadził trzy kolana na twarz i powalił Libańczyka na matę. Runda zakończyła się z Daleyem zajmującym pozycję z góry.

Biorąc pod uwagę szalone tempo pierwszej rundy, druga runda była kwestią tego, kto bardziej chce wygrać, a Daley zdawał się włączyć wyższy bieg.

Daley trafił i powalił Homasiego prawym prostym tuż po tym, jak ten złapał kopnięcie na korpus. Daley zaatakował hammerfistami, ale nie udało mu się skończyć walki. Po powrocie Homasiego na nogi, Daley po raz drugi powalił Homasiego mocnym lewym sierpowym. Tym razem Homasi zdołał się tylko skulić, co zmusiło sędziego do interwencji i zakończenia walki.

Paul Daley pokonał Sabaha Homasi przez TKO (uderzenia) – runda 2, 1:44

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo Daleya i drugie w wadze 175 funtów, gdyż przed galą Bellator 257 dał on do zrozumienia, że nie ma ochoty dalej walczyć w wadze półśredniej. „Semtex”, który nie rywalizował od października 2019 roku, mówił o potencjalnym przejściu na emeryturę, ale po zwycięstwie rzucił wyzwanie każdemu, kto chce się z nim spotkać w 175 funtach, nazywając siebie „mistrzem tej dywizji”.

Tymczasem dla Homasiego, porażka ta zakończyła serię czterech wygranych walk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *