Patrick Cote zmienia kategorię wagową

Patrick Cote postanowił, że zmieni kategorię wagową ze średniej do półśredniej. Decyzję podjął po tym jak Alessio Sakara odwołał pojedynek rewanżowy na UFC 158.

„Myśleliśmy już o tym od jakiegoś roku. Jeszcze parę lat temu szło mi całkiem nieźle w wadze średniej, ale teraz ci faceci są naprawdę wielcy.”

Cote powrócił do UFC na początku roku ale od razu poniósł porażkę z rąk Cunga Le. W kolejnej walce przyznano mu zwycięstwo przez dyskwalifikację Sakary, ale to nie było zwycięstwo z którego można się cieszyć. Z kolei powodem dla którego Alessio Sakara odwołał ich pojedynek rewanżowy są problemy z nerkami, które wykluczą go z treningów nawet na okres trzech miesięcy.

„Powodem dla którego miałbym zostać w kategorii średniej był rewanż z Alessio 16 marca ale w tym wypadku chyba nic z tego nie będzie.”

2 thoughts on “Patrick Cote zmienia kategorię wagową

  1. To jest chore, tyle w świecie MMA dopingu że się chce wymiotować, i mówię ogolnie nie odnosze sie do tej sytuacji któa niekoniecznie musi te zjawisko obrazować. Doping w MMA jest praktycznie wszędzie, a waga ciężka to już chyba pół-ludzie pół-konie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.