Patricio Freire vs. Adam Borics i A.J. McKee vs. Spike Carlyle na Bellator 286

Kolejne pojedynki w karcie październikowego eventu.

Wczoraj organizacja Bellator potwierdziła dwa zestawienia, które będą częścią gali oznaczonej numerem 286. Patricio Freire (33-5) będzie bronił pasa wagi piórkowej w rywalizacji z Adamem Boricsem (18-1) zaś A.J. McKee (18-1) zadebiutuje w kategorii lekkiej podejmując Spike’a Carlyle’a (14-3, 1-2 w UFC).

Freire w kwietniu, w walce z McKee, odzyskał mistrzowski tytuł, który stracił w lipcu zeszłego roku w finale turnieju wagi piórkowej. Przegrana ta przerwała passę siedmiu kolejnych zwycięstw Brazylijczyka.

Borics ostatni raz walczył w marcu, podczas gali Bellator 276 stoczył świetny 5-rundowy bój, który wygrał decyzją sędziów. Dla młodego Węgra była to czwarta wygrana z rzędu, wcześniej Adam pokonał także Mike’a Hamela, Ericka Sancheza i Jeremy’ego Kennedy’ego.

McKee w kwietniu poniósł pierwszą zawodową porażkę przegrywając na punkty walkę z Patricio. Przerwała ona świetną passę 18 wygranych, Amerykanin ma na koncie wygrane m.in. z Darrionem Caldwellem, Derekiem Camposem i Patem Curranem.

Carlyle to zawodnik, który ma na koncie występy w organizacjach UFC, LFA czy Bellator. Spike ostatni raz walczył w kwietniu, na gali RIZIN 35 poddał on Kojiego Takedę – jest to piąta z rzędu wgrana Amerykanina.

Gala Bellator 286 odbędzie się 1 października w Long Beach, w stanie Kalifornia.