Pat Barry zawalczy w nowej dywizji Kickboxingu organizacji Legacy FC

Były zawodnik UFC a obecnie zawodnik GLORY, Pat Barry zgodził się na walkę w debiutującej dywizji kickboxingu organizacji Legacy FC.

Promotor organizacji Legacy FC, Mick Maynard potwierdził tę informację przez serwis MMAjunkie.com. Pat Barry (16-6-1) zgodził się na walkę z Demoreo Dennisem (9-3) a pojedynek planowany jest na początku 2015 roku.

„Pat wciąż jest zawodnikiem GLORY, ale organizacja zgodziła się na jego walkę u nas.”

Gala Legacy FC Kickboxing 1 odbędzie się 16 stycznia w Bayou Music Center w Houston, a transmitowana będzie przez stację AXS TV.

Pat Barry, którego rekord w MMA to 8-7 (z czego 5-7 w UFC), ogłosił na początku tego roku, że odchodzi z MMA na rzecz Kickboxingu w którym zaczynał swoją karierę w sportach walki. W tym roku stoczył dwie walki w Kickboxingu wygrywając jedną z Ed’em Burris’em na Combat Sports Challenge 39 oraz przegrywając drugą z Zack’iem Mwekassa na GLORY 16: Denver.

Organizacja Legacy FC, która powstała w Teksasie w 2009 roku była początkowo organizacją MMA, jednak w przyszłym roku jej włodarze planują zorganizować trzy galę Kickboxingu.

Dodatkowo na styczniowej gali publiczność zobaczy pojedynek Valentiny Shevchenko (51-1 Muay Thai i Kickboxing) z również bardzo doswiadczoną Lindsay Haycraft (25-12). W kolejnych pojedynkach zmierzą się Cosmo Alexandre (42-15 MMA/Kickboxing) vs Regian Eersel (26-2) oraz Michael Corley (18-11) vs Marco Pique (60-38).

One thought on “Pat Barry zawalczy w nowej dywizji Kickboxingu organizacji Legacy FC

  1. Dobra decyzja, w Texasie mało kto robi gale Kicka, a LFC mając wsparcie AXS czyli dawnegon HDnet może odświeżyć pamięć fanów K-1. Szkoda tylko, że Amerykanie nie mają nikogo wolnego do KB oprócz Barry’ego, ale może wylansują sobie jakiegoś lokalnego bohatera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *