„Palhares powinien być wyrzucony z zawodowego MMA”

MMAFighting
MMAFighting

Rousimar Palhares swego czasu był postrzegany jako jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodników wagi półśredniej z potencjałem do zostania mistrzem UFC. Teraz słowo „niebezpieczny” nabrało innego znaczenia.

Kolejna walka Palharesa znów jest otoczona kontrowersjami. Jake Shields na gali WSOF 22 został poddany kimurą – tyle że musiał klepać kilka razy, zanim Palhares puścił dźwignię. To nie koniec niewłaściwych zachowań Palharesa – Shields kilka razy został trafiony palcem w oko w trakcie walki do tego stopnia, że zaczął krwawić. Shields kilka razy próbował interweniować u sędziego, jednak tamten wydawał się głuchy na skargi, więc Palhares kontynuował faule.

Rener Gracie to znana osoba w świecie grapplingu i na Facebooku wyraził dezaprobatę czynów Palharesa:

„To niedopuszczalne. Zabrać mu tytuł. Zmienić wynik walki. Wyrzucić go z zawodowego MMA.”

Unacceptable. Strip the title. Overturn the result. Ban him from professional MMA.

Posted by Rener Gracie on Sunday, August 2, 2015

3 thoughts on “„Palhares powinien być wyrzucony z zawodowego MMA”

  1. Wygrywając w tak brudny sposób, powinien zostać wyrzucony. Zawieszenie medyczne Shieldsa na pół roku, szkoda słów na Palharesa Jake Shields: Musi poddać się leczeniu prawego barku i prawego kolana, wymaga interwencji oftalmologa lub będzie zawieszony do 1 lutego 2016r. Minimalne zawieszenie do 16 września, bez kontaktu do 1 września z powodu rozcięcia lewej brwi.

  2. Mazzagattiego też powinni wykluczyć. Gorszego sędziego chyba nie da się znaleźć. Zawsze są z nim związane jakieś kontrowersje. A już dawać mu rozstrzygać walki Palharesa, to sadyzm w czystej postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *