Paige VanZant: „Wyczynowy taniec przygotował mnie na bycie w centrum uwagi”

FOX Sports
FOX Sports

Paige VanZant (6-1) od momentu podpisania kontraktu z UFC, niemal stale jest w centrum uwagi. Nie przeszkadza jej to zupełnie.

„Kocham każdą sekundę, od małego wiedziałam, że światło jupiterów jest dla mnie. Nie wiedziałam, co sprawi, że będę sławna i okazało się, że to MMA.”

VanZant w młodości była tancerką i brała udział w konkursach. Zresztą próbkę jej umiejętności mogliśmy zobaczyć po podpisaniu przez nią kontraktu z Reebok:

So honored to be a Reebok athlete!!! My new kicks got me groovin!!!!!! Haha @reebok @reebokwomen

Film zamieszczony przez użytkownika Paige VanZant (@paigevanzantufc)

I inne wygłupy na instagramie:

Film zamieszczony przez użytkownika Paige VanZant (@paigevanzantufc)

VanZant uważa, że czas spędzony na parkiecie pomógł jej stać się lepszym sportowcem w oktagonie UFC. Dzięki niemu też lepiej umie sobie radzić ze sławą w spotach walki:

„Jestem bardzo wdzięczna moim nauczycielom tańca. Nauczyli mnie, co to profesjonalizm. Ludzie nadal nie rozumieją, że będąc tancerzem, musisz mieć mentalność sportowca. Ja byłam tancerką i robiłam to wyczynowo, uczestnicząc w konkursach.

Moi nauczyciele pokazali mi, jak ochłonąć po emocjach; nauczyli mnie profesjonalizmu. Chcę im za to podziękować.”

Bez wsparcia nauczycieli i rodziców, pewnie nadal kontynuowałaby karierę w tańcu, gdzie pewnie jej aparycja nie wyróżniałaby się tak bardzo, jak w oktagonie.

VanZant w następnej kolejności zmierzy się z Joanne Calderwood (10-1) w walce wieczoru na gali UFC Fight Night 80, która odbędzie się 10 grudnia 2015.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.