Paddy Pimblett ma powrócić na gali UFC w Londynie przeciwko Jaredowi Gordonowi, menadżer twierdzi, że niczego nie ustalono

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Według szefa UFC Dany White’a, Paddy Pimblett ma już zarezerwowaną drugą walkę w UFC.

Odkąd Pimblett wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie w swoim debiucie, wielu nie mogło się doczekać jego powrotu. Teraz, jego następna walka została już zarezerwowana, ponieważ prezydent UFC ujawnił w programie Dave Portnoy Show on Barstool, że Pimblett zmierzy się z Jaredem Gordonem na UFC London planowanej na 19 marca.

Jest to walka, która ma sens, bo obaj panowie się o nią upominali. Jednak po pojawieniu się tych informacji, menadżer Pimbletta, Graham Boylan, napisał na Twitterze, że to nieprawda.

„Nie zgodziliśmy się na to i wciąż dyskutujemy o przeciwnikach.”

Widzieliśmy już, że UFC ogłasza walki zanim zostaną one oficjalnie zestawione. Jednak w tym przypadku jest to pojedynek, o który apelowali obaj zawodnicy.

„UFC nie przyszło do mnie z żadnymi przeciwnikami” – powiedział Pimblett w podcaście Michaela Bispinga. „Po tym jak o mnie wspomniał, pomyślałem, że ja i Jared Gordon możemy zostać zestawieni. Ale jak mówię, nie mam pojęcia, zobaczymy co się stanie. Nie miałem jeszcze nawet przesłanych potencjalnych przeciwników. Myślałem, że już będę miał jednego. Wspomniał o mnie w wywiadzie po walce i pokonał mojego byłego kolegę z drużyny, chciałbym walczyć z Jaredem Gordonem. On pokonał (Chrisa Fishgolda) więc oczywiście chciałbym go pokonać, a on ma passę trzech wygranych walk. Jego ostatnia przegrana była z (Charlesem) Oliveirą.”

Paddy Pimblett (17-3), jak wspomniano, dobrze wypadł w swoim debiucie w UFC, kiedy to we wrześniu znokautował Luigiego Vendraminiego w pierwszej rundzie. Ulubieniec fanów to były mistrz wagi piórkowej Cage Warriors, który ma za sobą trzy wygrane walki.

Jared Gordon (18-4) pokonał Joe Soleckiego przez niejednogłośną decyzję w październiku, czym przedłużył swoją passę zwycięstw do trzech. Pokonał również przez decyzję Danny’ego Chaveza i Chrisa Fishgolda, który jest kolegą z drużyny Pimbletta. Amerykanin ma bilans 6-3 w Oktagonie, a dwie z jego porażek to przegrana z Charlesem Oliveirą przez KO w 2019 roku i przegrana przez TKO z Diego Ferreirą w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.