Ovince Saint Preux znów to zrobił – poddał Yushina Okami w pierwszej rundzie

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Walka wieczoru w wadze półciężkiej na gali UFC Fight Night 117 zakończyła się bardzo szybko bo po niespełna dwóch minutach pierwszej rundy.

Mający haitańskie korzenie Ovince Saint Preux zmierzył się z Japończykiem Yushinem Okami, którego poddał w kapitalny sposób swoim markowym duszeniem Von Flue. To trzeci raz kiedy OSP wygrywa tym poddaniem.

Runda pierwsza zaczęła się od próby obalenia OSP przez Okamiego, ale Saint Preux bez problemu się obronił lądując w półgardzie i nie pozwalając Japończykowi na przetoczenie. Okami spróbował złapać OSP w gilotynę, ale to był jego błąd, ponieważ Ovince wykorzystał tę sytuację wykonując swoje markowe duszenie barkiem. Duszenie było na tyle ciasno dopięte, że Okami spróbował odklepać i w tym samym momencie stracił przytomność.

Dla Ovince’a Saint Preux była to druga wygrana z rzędu wraz ze zwycięstwem z Marcosem Rogerio de Lima po trzech przegranych pojedynkach z mocnymi rywalami jak Jon Jones, Jimi Manuwa i Volkan Oezdemir. Dla Yushina Okami był to niestety nieudany powrót do UFC i pierwsza porażka po czterech zwycięstwach z rzędu w takich organizacjach jak DEEP, Pancrase, WSOF/PFL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.