Oświadczenie zespołu Jona Jonesa w kwestii oblanych testów antydopingowych

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Światem MMA ponownie wstrząsnęła informacja o tym, że mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones po raz kolejny oblał testy antydopingowe.

Naruszenie polityki antydopingowej USADA wynikło z badań próbki zebranej w dniu ważenia zawodników przed galą UFC 214 w dniu 28 lipca 2017 r.

Jon Jones w ostatniej walce pokonał dotychczasowego mistrza Daniela Cormiera nokautując go w trzeciej rundzie dzięki czemu odzyskał tytuł wagi półciężkiej UFC. Wcześniejsze doniesienia informowały o odebraniu Jonesowi mistrzowskiego pasa i ponowne zwrócenie go Danielowi Cormierowi, ale póki co nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Menedżer Jonesa, Malki Kawa i jego obóz wydali oświadczenie dotyczące zgłoszenia Jona Jonesa przez USADA za naruszenie polityki antydopingowej.

— Wszystkim nam brakuje słów. Jon, jego trenerzy, dietetycy i cały obóz pracowali bez wytchnienia przez ostatnie 12 miesięcy, aby uniknąć tej właśnie sytuacji. Testujemy ponownie próbki w celu potwierdzenia oraz wskazania źródła. Jon jest zdruzgotany tymi informacjami i robimy wszystko, co w naszej mocy jako zespół, aby go wspierać.

5 thoughts on “Oświadczenie zespołu Jona Jonesa w kwestii oblanych testów antydopingowych

  1. sam nie wiem co o tym myśleć. Generalnie dobrze, że ich mocno cisną tymi badaniami ale to jest aż podejrzane. Prawda jest taka, że czasem do normalnych supli dodają coś ekstra, żeby te suple lepiej działały i może te śladowe ilości zostały wykryte? Nie wiem jak było, może brał… ale dopiero w dniu ważenia by to wyszło, podczas gdy miał okresowe kontrole? nie wiem co myśleć.

  2. Ilość substancji w organizmie była taka sama, ale podczas robienia wagi (zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej + bardzo duże odwodnienie) stężenie tej substancji wzrosło, z tąd też został przyłapany dopiero po ważeniu mimo wcześniejszy kontroli.

  3. @save9e – hehe, trafne 🙂

    @Mora, @benek – tak, byly kiedys takie przypadki ale to bylo z 20 lat temu? tyle, ze w przypadku JJ ja mysle, ze to jest strategia „jak cie zlapia za reke, mow, ze to nie twoja reka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.